Pierwszy potwierdzony przypadek koronawirusa. Chory przyjechał z Niemiec

0
1152

Podczas zwołanej w środę rano konferencji prasowej minister zdrowia Łukasz Szumowski przekazał, że w Polsce potwierdzono pierwszy przypadek zakażenia koronawirusem. Pacjent, u którego go stwierdzono przyjechał z Niemiec.

– Tak jak obiecywaliśmy wielokrotnie, tylko gdy dostaniemy dodatni wynik testów, zostaną państwo poinformowani. To dzisiaj się stało. Dzisiaj w nocy otrzymaliśmy dodatnie wyniki pierwszego pacjenta, który ma potwierdzone zachorowanie na koronawirusa w Polsce – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski. – To pacjent w województwie lubuskim, leży w szpitalu w Zielonej Górze, czuje się dobrze. Wszelkie procedury zadziałały zgodnie z tym, jak powinny działać – dodał.

Minister podkreślił też, że osoby, które miały z nim kontakt, zostały objęte kwarantanną.

Jak poinformował szef resortu zdrowia – osoba, u której stwierdzono zakażenie koronawirusem, przyjechała z Niemiec. Pacjent czuł się źle i praktycznie od razu po powrocie do Polski skontaktował się telefonicznie z lekarzem. Otrzymał informację, by skontaktować się z najbliższą stacją sanitarno – epidemiologiczną. – Służby sanitarne uznały, że ryzyko jest wysokie. Dedykowana karetka, przeznaczona do takiego transportu, przewiozła pacjenta do szpitala zakaźnego – powiedział szef resortu zdrowia.

Pacjent przebywa obecnie w szpitalu w Zielonej Górze i tam będzie leczony. Jak stwierdził minister – chory nie należy do grupy podwyższonego ryzyka, nie jest w wieku senioralnym. Ze względu na ochronę danych osobowych pacjenta, nie podał jego wieku.

 

.

 

Poprzedni artykułZ ostatniej chwili. Koronawirus w Polsce.
Następny artykułMali goście w 10-tce [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments