Ruszyła Kampania “Kilometry Dobra” na rzecz PSONI koło w Zamościu

0
181

1 marca 2020 r. w kilkudziesięciu miejscowościach na terenie Polski, w tym także w Zamościu rozpoczęła się 7. edycja kampanii dobroczynnej Kilometry Dobra. Stowarzyszenia i fundacje z całego kraju przez trzy miesiące będą zbierać fundusze pod wspólnym szyldem akcji Kilometry Dobra – każda na swój własny, określony cel. Charakterystycznym elementem przedsięwzięcia jest próba pobicia rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższego ciągu monet. Od 1 marca na stronie kilometrydobra.pl będzie można śledzić wyniki akcji.

Kilometry Dobra to cykliczna akcja, której inicjatorem i pomysłodawcą jest Robert Kawałko – prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Kampanii przyświeca idea współpracy, dobroczynności i hojności. W minionych edycjach udało się zebrać ponad 5,5 mln zł na realizację około 220 różnych projektów. 

Uczestnictwo w kampanii motywuje fundacje i stowarzyszenia do rozwoju, daje możliwość zdobycia nowych doświadczeń oraz realizacji szlachetnych celów. Organizacji, której udało się osiągnąć najlepszy wynik w danym roku, przyznawany jest tytuł Mistrza Świata w Dobroci. 

W Zamościu Akcję Kilometry Dobra prowadzi Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu. Celem tegorocznej zbiórki jest adaptacja i remont budynków Stowarzyszenia oraz działań prowadzonych na rzecz dzieci i młodzieży z niepełno- sprawnością intelektualną.

W 2019 roku PSONI Koło w Zamościu zebrało 89 054,92, czyli 2024 metry Dobra. Dzięki tym złotówkom sfinansowano wykonanie dokumentacji technicznej potrzebnej do przeprowadzenia remontu budynku oraz dofinansowano docieplenie budynku Świetlicy Rewalidacyjno- Rehabilitacyjnej.

Celem Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu jest działanie na rzecz wyrównywania szans osób z niepełnosprawnością intelektualną, tworzenie warunków przestrzegania wobec nich praw człowieka, prowadzenia ich ku aktywnemu uczestnictwu w życiu społecznym oraz wspieranie ich rodzin.

Stowarzyszenie prowadzi:

  •  Ośrodek Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczy
  •  Wczesne Wspomaganie Rozwoju Dziecka
  • Warsztat Terapii Zajęciowej
  • Świetlicę Rewalidacyjno-Rehabilitacyjną
  • Mieszkania treningowe

W placówkach tych prowadzone są zajęcia edukacyjne, rewalidacyjne, rehabilitacja społeczna i zawodowa, terapie specjalistyczne m.in. rehabilitacja lecznicza: fizykoterapia, hydroterapia, masaż leczniczy, kinezyterapia, TheraSuit, Integracja Sensoryczna, NDT-Bobath, PNF, Kinezjotaping, terapia logopedyczna, psychologiczna, pedagogiczna, muzykoterapia.

Główna siedziba Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością Intelektualną Koło w Zamościu mieści się przy ul. Gen. G. Orlicz – Dreszera 14 w Zamościu.

Zamojski Finał Kampanii “Kilometry Dobra” odbędzie się 7 czerwca na Rynku Wielkim w Zamościu. Podczas festynu, pieniądze zebrane w czasie trwania akcji, układane będą w szeregi złotówek.  

Kampania Kilometry Dobra z roku na rok zdobywa coraz większą popularność, rośnie także grono osób wspierających akcję. W promocję kampanii zaangażowało się wielu ambasadorów. Są to m.in.: zespoły Skaldowie oraz Perfect, wokalista Witold Paszt, aktorki Beata Ścibakówna i Wiktoria Gąsiewska, Kabaret Moralnego Niepokoju.

psoni kilometry dobra plakat 2020 Ruszyła Kampania

 

 

Poprzedni artykuł…dawno temu w Łabuńkach 
Następny artykułNajświeższe oferty pracy w Zamościu i regionie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments