Dwa pytania, które warto sobie zadać wybierając niszczarkę

0
205

Bez względu na to, czy potrzebujemy niszczarki do firmy, czy też do użytku prywatnego, musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Tylko w ten sposób będziemy w stanie określić nasze rzeczywiste potrzeby, a jednocześnie – znajdziemy rozwiązanie spełniające je w największym stopniu. Jakie to pytania? 

 Po pierwsze – co będziemy niszczyć? 

Wiele osób podchodzi z pewnym rozbawieniem do pytania o to, po co im niszczarka. Jak sama nazwa wskazuje jest to urządzenie przeznaczone do niszczenia dokumentów, nic więc dziwnego, że tak właśnie ma być wykorzystywane. Wystarczy jednak zastanowić się przez moment, aby dostrzec, że wspomniane pytanie ma więcej sensu niż mogłoby się to nam wydawać. Rzeczywiście, niszczarka do dokumentów ma nam pomagać w usuwaniu danych wrażliwych, nie oznacza to jednak, że zawsze są one zapisywane na papierze.  

I dziś papier jest najważniejszym nośnikiem usuwanych danych, już od dawna jednak nie jest nośnikiem jedynym. Dokumenty pojawiają się także na płytach CD  DVD oraz na kartach pamięci, same dokumenty papierowe są przy tym zwykle zszywane, spinane i laminowane. Na rynku nie brakuje urządzeń, które pozwalają na pozbycie się ich bez względu na to, z jaką postacią danych mamy do czynienia. Nie zawsze mamy jednak do czynienia z taką sytuacją, jeśli więc interesuje nas niszczarka do papieru upewnijmy się, czy spełnia oczekiwania, jakie z nią wiążemy. 

 

Po drugie – czy bardziej przyda się nam niszczarka osobista, czy biurowa? 

Producenci niszczarek starają się nam ułatwić nam wybór najciekawszego rozwiązania dzieląc produkty znajdujące się w ich ofercie na przynajmniej kilka grup. Najpopularniejszy z podziałów odnosi się do niszczarek osobistych oraz biurowych, warto więc zastanowić się nad tym, które z rozwiązań jest bliższe naszym potrzebom. 

Mianem niszczarek osobistych określa się te, które pozwalają na zniszczenie około trzystu arkuszy papieru dziennie. Nie jest to wcale małe, niech więc nazwa nie będzie myląca, mamy bowiem do czynienia z rozwiązaniami, które z powodzeniem znajdą zastosowanie także w niewielkim biurze. Oczywiście, przed zakupem niszczarki osobistej dobrze jest zorientować się, jak intensywnie może być ona wykorzystywana. Producenci zwykle nie podają nam informacji tego rodzaju, bez trudu znajdziemy je jednak w Internecie. Jest to szczególnie ważne, gdy planujemy zakup dość taniego urządzenia. Często okazuje się, że taki model już przy setnej zniszczonej stronie zaczyna niedomagać. Niszczarki osobiste zazwyczaj nie niszczą płyt CD i DVD. Bywa i tak, że przed ich użyciem należy upewnić się, że papier jest wolny od zszywek i spinaczy. W zamian otrzymujemy jednak rozwiązanie niedrogie, a jednocześnie często wyjątkowo wydajne. 

Niszczarki biurowe stanowią grupę większą i bardziej zróżnicowaną niż ich odpowiedniki przeznaczone do użytku domowego. Zwykle różnią się od nich zresztą już samym swoim wyglądem. Mogą być wyposażone w specjalne półki na wydruki, przeważnie posiadają przy tym również pojemny kosz na odpadki. Najbardziej wydajne z nich pozwalają na pozbywanie się nawet dwóch tysięcy dokumentów w ciągu dnia, problemem nie jest przy tym dla nich niszczenie wydruków spinanych i zszywanych ze sobą. Podczas ich zakupu warto jednak poddawać starannej analizie cenę kolejnych z nich, dobre rozwiązania nigdy nie należą bowiem do najtańszych. Jeśli zakup ma być udany, warto zwrócić też uwagę na poziom hałasu, jaki emituje niszczarka, Jeśli ma ona stać w tym samym pomieszczeniu, w którym wykonywane są obowiązki biurowe, zbyt duży hałas może być naprawdę kłopotliwy.  

Sprawdź niszczarki dokumentów w ofercie sklep.lobos.pl

Poprzedni artykułGm. Szczebrzeszyn: Piękny jubileusz! Małżeństwa świętowały 50. rocznicę ślubu.
Następny artykułPILNE! Koronawirus w Polsce. Zarażona kobieta przebywa w łódzkim szpitalu
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments