Zamość: 12- latek wszedł wprost pod jadący samochód

0
3401
Fot. KMP W Zamościu

12-letni chłopiec został przewieziony do szpitala po tym jak na ul. Krasnobrodzkiej w Zamościu zza stojących na jezdni samochodów wszedł wprost pod jadący tamtędy pojazd marki Seat. 32-letnia kierująca autem nie zdążyła zahamować, seat uderzył 12-latka. Szczegóły wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o rozwagę na drodze.

Do wypadku doszło wczoraj około godziny 16:00 na ul. Krasnobrodzkiej w okolicach skrzyżowania z ul. Poprzeczną. Jak wstępnie ustalili policjanci 32-latka z gm. Adamów kierując pojazdem marki Seat potrąciła przechodzącego przez jezdnię 12-latka. Pieszy pojawił się tuż przed jej pojazdem wybiegając zza stojących na ul. Krasnobrodzkiej pojazdów, których kierowcy czekali przed skrzyżowaniem na możliwość wjazdu w ul. Młyńską.

Nieletni wraz z mamą, która przyszła na miejsce zdarzenia został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierująca seatem była trzeźwa.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność i rozwagę na drodze. Przypominamy, że prawo zabrania pieszemu wchodzić na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd lub spoza pojazdu, jak też innej przeszkody ograniczającej widoczność. Nie wolno również przebiegać przez jezdnię. Takie zachowanie jest nie tylko wykroczeniem, ale co najważniejsze – stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pieszego.

źródło: KMP w Zamościu

Poprzedni artykułFałszywi krewni w akcji. Aż 13 prób wyłudzenia pieniędzy jednego dnia!
Następny artykułLubelscy Terytorialsi zakończyli zimowy poligon
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments