“Sprytnemu” 27-latkowi nie chciało się iść pieszo, więc zamówił sobie radiowóz

1
2058

27-latek odpowie za wywołanie niepotrzebnej interwencji. Zaalarmował o nietrzeźwej osobie, która stwarza zagrożenie. Jak się okazało nie polegało to na prawdzie, a jedyną osobą, która chciała skorzystać z pomocy policjantów był on sam, ponieważ „nie chciało mu się wracać pieszo do domu” i liczył na podwiezienie przez mundurowych.

W niedzielę o godzinie 3:30 dyżurny zamojskiej jednostki Policji został powiadomiony o tym, że w m. Płoskie ulicą w kierunku Szczebrzeszyna idzie nietrzeźwy mężczyzna i stwarza zagrożenie. Na zgłoszenie zareagowali policjanci ze Szczebrzeszyna. Sprawdzając wskazane przez zgłaszającego miejsce nie odnaleźli nikogo innego poza samym zgłaszającym, który chwiejnym krokiem szedł w kierunku Szczebrzeszyna.

Po krótkiej rozmowie mężczyzna przyznał się, że zadzwonił po policjantów, ponieważ „nie chciało mu się wracać pieszo do domu” i liczył na podwiezienie. 27-latek z gm. Nielisz Mężczyzna został przewieziony do komendy.

Za swoje naganne postępowanie 27-latek poniesie odpowiedzialność przed sądem. Zgodnie z kodeksem wykroczeń wywołanie niepotrzebnej czynności policjantów przez fałszywe alarmowanie o potrzebie interwencji zagrożone jest karą aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny. Sąd ma również możliwość orzeczenia nawiązki do 1000 zł.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Foto ilustracyjne Pixabay

alcoholism treatment 2714477 1280

 

Poprzedni artykułKrok po kroku do Rodzinnego Domu
Następny artykułKonsultacje społeczne ws. śmieci zakończone. Za jaką metodą opowiedzieli się mieszkańcy? [ZNAMY WYNIKI ANKIET]
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
xxx

a za 100zl taksówką by pojechał na swoją wieś jak pan 😀