Pocisk moździerzowy prawdopodobnie z czasów II wojny światowej

0
363

W Zwierzyńcu na terenie posesji został odnaleziony pocisk moździerzowy prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Policjanci do czasu przyjechania patrolu saperskiego zadbali, aby nikt z osób postronnych nie zbliżał się do niebezpiecznego znaleziska.

Wczoraj oficer dyżurny zamojskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie posesji w Zwierzyńcu został odnaleziony pocisk prawdopodobnie z czasów II wojny światowej. Zgłaszający przekazał, iż pocisk moździerzowy został odkopany na działce podczas prac budowlanych. Poczeka na policjantów i wskaże miejsce jego odnalezienia.

Powiadomieni policjanci zabezpieczyli teren i zadbali, aby nikt z osób nieuprawnionych zaciekawionych znaleziskiem nie zbliżał się do niebezpiecznego przedmiotu. Na miejsce skierowano również patrol saperski z jednostki wojskowej, który zajmie się neutralizacją pocisku.

Pamiętajmy, że nawet stare, zardzewiałe, zalegające w ziemi pozostałości po wojnie mogą być bardzo niebezpieczne. Niewybuchu nie wolno samodzielnie przenosić, dotykać, czy też rozbrajać. Miejsce jego odnalezienia należy zabezpieczyć przed dostępem do niego osób postronnych, nieświadomych zagrożenia. O nietypowym znalezisku należy natychmiast powiadomić policjantów.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułWesprzyjmy razem “Krok za Krokiem”. Szczytna akcja MKS Padwy
Następny artykułUroczyste pożegnanie Dyrektora szpitala “papieskiego”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments