Młody geniusz! Piotruś Tymura koncertuje w Filharmonii Lubelskiej

0
2342
Fot. nadesłane
Piotr Tymura, niezwykle utalentowany młody pianista, uczeń Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. im Karola Szymanowskiego w Zamościu, podopieczny pani Aleksandry Rudyk, zaprasza na koncerty do Filharmonii Lubelskiej. 
Piotruś uczy się dopiero czwarty rok, a już został laureatem wielu prestiżowych konkursów i występuje na ważnych scenach muzycznych. W tym roku szkolnym już po raz trzeci został zaproszony do Filharmonii Lubelskiej. Pierwszy raz wystąpił tam w październiku 2019 na Koncercie Wiosna Młodych w towarzystwie Orkiestry Filharmonii Lubelskiej oraz po raz drugi z orkiestrą Filharmonii Lubelskiej 15 listopada 2019 podczas Narodowego Koncertu Listopadowego z okazji zakończenia obchodów jubileuszu 450-lecia Unii Lubelskiej w Filharmonii Lubelskiej im. Henryka Wieniawskiego w Lublinie, na jednej scenie obok wspaniałego pianisty jazzowego Leszka Możdzera. Kolejny raz wystąpi 1 i 2 marca solo z utworami Fryderyka Chopina.
Jego koncerty zawsze są przyjmowane bardzo gorąco, ogromnymi owacjami na stojąco, w tym młodym człowieku kryje się ogromna wrażliwość, talent, intuicja muzyczna, piękna osobowość. – komplementuje młodego pianistę, wicedyrektor Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia w Zamościu, Alicja Słupska.

W tym roku (5.10 i w kwietniu 2019) Piotr występował podczas koncertu z okazji 25-lecia Rotary Club Zamość, odbywającym się w zamojskiej Szkole Muzycznej oraz w Sali Consulatus Ratusza Miejskiego, gdzie otrzymał brawa na stojąco i grał na bis.
11.10.2019 r. z sukcesem występował w Centrum Kultury Filmowej “Stylowy” z okazji 25-lecia Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II w Zamościu. Jako Laureat XXVI Międzynarodowego Festiwalu Chopinowskiego na Mazowszu (Sochaczew 20-25.11.2018) oraz Międzynarodowego Festiwalu Pianistycznego Mazowsze Chopina (Sochaczew 26-30.11.2019) rewelacyjnie wystąpił w Domu Urodzin Fryderyka Chopina w Żelazowej Woli i w Warszawskim Towarzystwie Muzycznym w Warszawie, gdzie poruszył publiczność i wywarł wielkie wrażenie na jurorach. Po występie konkursowym Piotrusia w 2018 r. członek Jury z Włoch prof. Marco Scolastra z życzliwym uśmiechem i włoskim temperamentem wykrzyknął: “Młody Rubinstein!”.
Poprzedni artykułDotacja z programu “MALUCH +” dla zamojskiego żłobka
Następny artykułUWAGA! Będzie mocno wiało w naszym regionie. Alert IMGW
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments