Kolejna udana akcja policji. U 67-latka zlikwidowano nielegalną produkcję papierosów

3
971

Policjanci z Łabuń w mieszkaniu 67-latka odnaleźli blisko 15 kg tzw. krajanki tytoniowej, wytworzone przez niego papierosy, gilzy oraz sprzęt do wyrobu papierosów. Za nielegalne wytwarzanie wyrobów tytoniowych grozi wysoka grzywna oraz kara pozbawienia wolności do roku.

Policjanci z Posterunku Policji w Łabuniach przypuszczali, że 67-letni mieszkaniec gm. Komarów Osada może wytwarzać wyroby tytoniowe bez wymaganego wpisu do rejestru producentów tytoniowych. Pod tym kątem przeszukali wczoraj pomieszczenia w domu zajmowanym przez 67-latka. Nie pomylili się, odnaleźli tam 520 sztuk nielegalnie wytworzonych papierosów, tytoń, blisko 15 kg tzw. krajanki tytoniowej, ponad 360 sztuk gilz papierosowych oraz sprzęt do wyrobu papierosów.

Mężczyzna przez swoją nielegalną działalność naraził Skarb Państwa na straty w wysokości ponad 7,5 tys. zł. Przed sądem odpowie za nielegalne wytwarzanie papierosów, za co grozi wysoka grzywna, kara pozbawienia wolności do roku oraz przepadek znalezionych przedmiotów.

D.K-B 

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułW akcji policjantom towarzyszą pracownicy Muzeum Zamoyskich w Kozłówce.
Następny artykułŚmiertelny wypadek w Sitańcu!
Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Marchewa

Dajce człowiekowi palić , zamykajcie przestępców co VAT wyłudzili na miliony i to w Zamościu , ale to przecież elita miasta i regionu 😀 :D:D:D Brawo Policja jacy wy wspaniali , dać im medal 😀 :D:D

józek

kara śmierci ,a w zasadzie to powinni na miejscu rozstrzelać

Ja

Ja pierdole! Wielki sukces policji! Pewnie chłop miał małą emeryturę i chciał dorobić