Eko – naklejki w zamojskich szkołach

1
290

Naklejki przypominające o dobrych, ekologicznych nawykach, pojawiły się w kilku zamojskich szkołach. To jedno z działań w ramach projektu BEACON, w którym uczestniczy Miasto Zamość.

Nalepki trafiły do Szkół Podstawowych nr 2, 6 i 7 (które również biorą udział w projekcie) i zostały umieszczone w klasach, toaletach i innych pomieszczeniach. Będą przypominać dzieciom i dorosłym o zakręcaniu kranów, wyłączaniu światła po opuszczeniu klasy czy zakręceniu kaloryferów podczas wietrzenia pomieszczeń. Proste działania pozwolą zmniejszyć wysokość rachunków za wodę czy prąd, ale przede wszystkim wykształcą w dzieciach dobre eko- nawyki i poczucie odpowiedzialności za otaczający nas świat i środowisko.

Międzynarodowy projekt BEACON, w którym uczestniczą miasta/gminy z Polski i Europy (Niemcy, Czechy, Rumunia, Bułgaria, Portugalia, Grecja), umożliwia wymianę doświadczeń związanych m.in. z działaniami na rzecz klimatu. Oprócz działań skierowanych do samorządów, uczestnicy mogą poznać m.in. różnorodne formy edukacji ekologicznej realizowane w europejskich szkołach. W projekcie biorą udział trzy zamojskie Szkoły Podstawowe nr 2, 6 i 7. W ramach projektu uczniowie i kadra pedagogiczna spotykają się ze specjalistami z różnych sektorów publicznych związanych z energią cieplną, elektryczną, a także podejmują własne inicjatywy na rzecz środowiska.

źródło: UM Zamość, zdjęcia: Szkoła Podstawowa nr 2 i Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu

Poprzedni artykułW Zamościu powstaje nowa stacja ładowania samochodów elekrycznych
Następny artykułZamość: 44- latek zgotował piekło partnerce. Trafił do aresztu
Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
eko

18-20 stopni, to niektóre szkoły będą musiały dogrzewać farelką