„W mojej głowie” – wystawa batików Bartosza Stadnika

0
258

„W mojej głowie” to tytuł wystawy batików Bartosza Stadnika, której wernisaż odbędzie się we wtorek 18 lutego o godzinie 11.15 w Państwowym Liceum Plastycznym im. Bernarda Morando w Zamościu. 

Bartosz jest wychowankiem Młodzieżowego Domu Kultury w Zamościu i uczniem I klasy zamojskiego „Plastyka”.

Wystawa organizowana w ramach innowacji pod nazwą „Wędrująca wystawa” jest drugą prezentacją twórczości młodych, uzdolnionych artystów. Innowacja prowadzona jest przy współpracy Liceum Plastycznego im. Bernarda Morando
w Zamościu  z Młodzieżowym Domem Kultury im. Kornela Makuszyńskiego
w Zamościu.

Bartosz swoją przygodę ze sztuką zaczął kilka lat temu w pracowni batiku MDK  pod kierunkiem Magdaleny Cieplechowicz – Buczak – nauczyciela plastyki. Tam obudził w sobie pasję do tworzenia i dlatego dzisiaj jest młodym, obiecującym artystą, który w swojej głowie ma ogrom oryginalnych pomysłów. Inspiruje się przede wszystkim twórczością Gustawa Klimta, Bolesława Leśmiana, ikonami i polskim krajobrazem. 

Swoje prace prezentuje od 2014 roku na wystawach zbiorowych m. in. w Galerii Sztuki „Morandówka”, Galerii „Staszica 13”, Centrum „Synagoga”, Galerii Sztuki Dziecka „Na Kamiennej”. Posiada osiągnięcia na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym. W 2016 roku został stypendystą Marszałka Województwa Lubelskiego w dziedzinie plastyki za zajmowanie się twórczością artystyczną i upowszechnianie kultury.

 

Poprzedni artykułDziś kolejna duża akcja policji na drogach. Kogo kontrolują tym razem?
Następny artykułLuna – psi terapeuta “pracuje” w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments