Sitaniec: nietrzeźwy 36-latek z nieletnim pasażerem – finał do przewidzenia

0
1856

36-latek miał w organizmie prawie 1,5 promila alkoholu W Sitańcu stracił panowanie nad samochodem i wjechał do przydrożnego rowu. Podróżował z nim nieletni chłopiec. 36-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości oraz narażenie nieletniego na bezpośrednie zagrożenie utraty zdrowia, a nawet życia.

Wczoraj w godzinach popołudniowych dyżurny zamojskiej policji otrzymał zgłoszenie, że w Sitańcu kierujący pojazdem m. Honda wjechał do przydrożnego rowu i uderzył w przepust. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że pojazdem kierował 36-letni mieszkaniec gm. Zamość, który na łuku drogi nagle stracił panowanie nad pojazdem i wjechał do przydrożnego rowu uderzając przodem auta w przepust – wjazd na posesję. Razem z kierującym podróżował nieletni chłopiec. Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących na drodze warunków oraz stan, w jakim znajdował się kierujący hondą. Policyjne badanie trzeźwości wykazało w jego organizmie prawie 1,5 promila alkoholu.

W wyniku zdarzenia kierujący oraz chłopiec nie odnieśli obrażeń. Nieletni po przebadaniu przez załogę karetki pogotowia pozostał pod opieką krewnej, natomiast 36-latek trafił do komendy. Mundurowi zatrzymali dowód rejestracyjny hondy oraz uprawnienia 36-latka do kierowania pojazdami. O zdarzeniu został również powiadomiony sędzia sądu rodzinnego.

36-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości, za co grozi kara pozbawienia wolności do lat 2 oraz utrata prawa jazdy. Nie uniknie również odpowiedzialności za narażenie nieletniego na niebezpieczeństwo utraty zdrowia, a nawet życia. Zgodnie z kodeksem karnym tego typu przestępstwo zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 5.

Policjanci apelują o trzeźwość za kierownicą. Pijany kierowca to zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pamiętajmy o tym i widząc osobę, której stan wzbudza podejrzenie – reagujmy i nie pozwólmy jej usiąść za kierownicę, a swoje obawy zgłośmy dzwoniąc pod numer alarmowy 112. Pod żadnym pozorem nie podróżujmy również samochodem, którego kierowca jest nietrzeźwy. Mając na uwadze bezpieczeństwo swoje, nietrzeźwego kierowcy oraz innych uczestników ruchu, zróbmy wszystko, co w naszej mocy, aby kierowca „na podwójnym gazie” nie kontynuował jazdy.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

68 162927 Sitaniec: nietrzeźwy 36-latek z nieletnim pasażerem - finał do przewidzenia

Poprzedni artykułLuna – psi terapeuta “pracuje” w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym
Następny artykułZauważył zaparkowane w rowie Audi z włączonymi światłami
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments