Wpadł w szał i z siekierą zaatakował policjantów

0
948

Do zdarzenia doszło na terenie gminy Dołhobyczów. Policjant z tamtejszego posterunku wraz z pogranicznikiem udali się na interwencję. Agresywny mężczyzna siekierą uderzał w ściany niszczył sprzęty domowe. Kiedy funkcjonariusze weszli do środka rzucił się do nich z siekierą. Po obezwładnieniu został zatrzymany. Sąd zastosował wobec niego areszt na okres trzech miesięcy.

   Do zdarzenia doszło na terenie gminy Dołhobyczów. Policjant z tamtejszego Posterunku Policji pełnił tego dnia służbę z funkcjonariuszem Straży Granicznej. Mundurowi otrzymali zgłoszenie, że na terenie jednej z posesji doszło do awantury domowej. Syn zwrócił uwagę ojcu, że wypił za dużo alkoholu i wylał mu trunek do zlewu. Wtedy 63-letni mężczyzna wpadł w szał. Złapał siekierę i zaczął niszczyć nią ściany oraz inne sprzęty domowe.

Kiedy funkcjonariusze weszli do środka rozwścieczony mężczyzna rzucił się do nich z siekierą. Był bardzo agresywny. Mundurowi obezwładnili go i przewieźli do komendy policji. Po drodze mieszkaniec gminy Dołhobyczów obrażał funkcjonariuszy oraz nadal był rozwścieczony. Przyznał mundurowym, że pił tego dnia spirytus i piwo. Teraz mężczyzna odpowie za napaść na funkcjonariuszy. Sąd zastosował wobec niego środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztu na okres trzech miesięcy.

E. K.

Źródło: KMP Zamość

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments