Łupem złodziei padły m.in. puszki z farbą, drabina, listwy przypodłogowe, walizka i torba podróżna.

1
233

Policjanci z Wydziału Kryminalnego zamojskiej komendy zatrzymali mężczyzn w wieku 32 i 33 lat, którzy włamywali się do pomieszczeń piwnicznych w blokach na terenie Zamościa. 33-latek decyzją sądu najbliższe 3 miesiące spędzi w areszcie, natomiast 32-latek otrzymał policyjny dozór. Za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

W minionym miesiącu na zamojskich osiedlach sprawcy włamali się do kilku pomieszczeń piwnicznych. Łupem złodziei padły m.in. puszki z farbą, drabina, listwy przypodłogowe, walizka i torba podróżna.

Sprawą zajęli się kryminalni z zamojskiej komendy, którzy ustalili tożsamość mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tych przestępstw. W związku ze sprawą zatrzymani zostali dwaj mieszkańcy Zamościa w wieku 32 i 33 lat.

Śledczy przedstawili im zarzuty. 33-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem do 10 piwnic, dwa z tych przestępstw miał dokonać wspólnie z 32-latkiem, który również jest już po zarzutach. Wczoraj decyzją Sądu Rejonowego w Zamościu 33-latek został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Podejrzany może spodziewać się surowszej kary, ponieważ był już wcześniej karany za podobne przestępstwa i odpowiada w warunkach recydywy. Natomiast wobec młodszego podejrzanego prokurator Prokuratury Rejonowej w Zamościu postanowił zastosować policyjny dozór.

Policjanci odzyskali część skradzionych rzeczy, pracują nad odzyskaniem pozostałych przedmiotów. Za przestępstwo kradzieży z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

D.K-B.

Źródło KMP Zamość

68 162613 mo2 Łupem złodziei padły m.in. puszki z farbą, drabina, listwy przypodłogowe, walizka i torba podróżna.

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Higher Żarów

Rozumiemy, że drabina jest dobrem koniecznym i niezbędnym, ale żeby zaraz kraść…