Zamość: Pieszy potrącony przez samochód. To już kolejny taki wypadek w ostatnich dniach

3
2517
Fot. KMP Zamość

57-letni pieszy został przewieziony do szpitala, po tym jak przechodząc przez oznakowane przejście dla pieszych został potrącony przez kierującego renault. Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku i przypominają o zachowaniu ostrożności na drodze.

Wczoraj ok. godziny 10:30 dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o zdarzeniu drogowym z udziałem pieszego na ul. Legionów w okolicy skrzyżowania z ul. Kilińskiego. Pracujący na miejscu policjanci wstępnie ustalili, że 36-letni mieszkaniec Zamościa kierując pojazdem marki Renault potrącił przechodzącego przez oznakowane przejście dla pieszych mężczyznę. Kierujący jechał w kierunku Lublina, natomiast pieszy przeszedł już przez jedną cześć jezdni, wysepkę oraz pas jezdni do skrętu w lewo, gdzie stały pojazdy oczekując na możliwość zjazdu w ul. Kilińskiego i został potrącony na prawym pasie do jazdy na wprost.

Pieszy, 57-letni mieszkaniec Zamościa został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że zarówno pieszy, jak i kierujący renault byli trzeźwi.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i do wszystkich użytkowników ruchu drogowego apelują o ostrożność na drodze, zwłaszcza w rejonie przejść dla pieszych. Zadbajmy o własne bezpieczeństwo, zbliżając się do przejścia stosujmy zasadę ograniczonego zaufania.

źródło: KMP Zamość

3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Ffff

Tam to tragedia zawsze zwalniam tam do 20 na godz tam nie powinno być przejścia w tym miejscu. Jedynie mostek zrobić nad jezdnią ale to duże koszta.

Gosia

W takiej sytuacji, poszkodowany pieszy, może domagać się odszkodowania z polisy OC sprawcy pojazdu. Polecam skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą automobile expert, która pomoże ubiegać się o wszystkie przewidziane prawem świadczenia. Dla zainteresowanych podaję numer telefonu 533-200-004.

Wiola

Poszkodowany pieszy, może domagać się odszkodowania z polisy OC sprawcy pojazdu. Polecam skontaktować się z kancelarią odszkodowawczą automobile expert, która pomoże ubiegać się o wszystkie przewidziane prawem świadczenia. Dla zainteresowanych podaję numer telefonu 533-200-004.