Nieszczęśliwy wypadek w zakładzie drzewnym

0
3599

Urazem dłoni dla 59-latka zakończyła się praca związana z obróbką drewna w jednym z zakładów drzewnych w gm. Zwierzyniec. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność podczas obsługi sprzętów mechanicznych.

Wczoraj dyżurny zamojskiej komendy został powiadomiony o nieszczęśliwym wypadku, do którego doszło w jednym z zakładów drzewnych w gminie Zwierzyniec. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 59-letni mieszkaniec gm. Zwierzyniec przecinając drewno na tzw. wielopile doznał urazu dłoni.

Do tartaku natychmiast wezwano załogę karetki pogotowia, która udzieliła poszkodowanemu pomocy medycznej. Policjanci ustalili, że 59-latek podczas wykonywanej naprawy był trzeźwy. Szczegółowy przebieg wypadku badają mundurowi.

Policjanci apelują o zachowanie szczególnych środków ostrożności podczas obsługi sprzętu mechanicznego. Czynności wykonywane w pośpiechu i rutynowo mogą zakończyć się urazem. Dlatego obsługując, czy też naprawiając maszyny zawsze postępujmy z rozwagą i z zachowaniem wszelkich środków ostrożności pamiętając o tym, że najważniejsze jest nasze bezpieczeństwo.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

68 162509 Nieszczęśliwy wypadek w zakładzie drzewnym 68 162508 Nieszczęśliwy wypadek w zakładzie drzewnym

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments