Drugie potrącenie Volkswagenem pieszego.

1
1424

Wczoraj pisaliśmy o potrąceniu Volkswagenem starszej kobiety w Bodaczowie, dzisiaj mamy kolejne potracenie Volkswagenem, tym razem mężczyzny.

73-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn trafił do szpitala, po tym jak w Bodaczowie przechodząc przez drogę krajową nr 74 został potrącony przez 50-letniego kierującego volkswagenem. Policjanci wyjaśniają szczegóły wypadku i apelują o ostrożność na drodze.

Wczoraj tuż przed godzina 18:00 dyżurny zamojskiej komendy został poinformowany o wypadku z udziałem osoby pieszej, do którego doszło w Bodaczowie na drodze krajowej nr 74. Policjanci wstępnie ustalili, że 73-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn na skrzyżowaniu przechodząc przez jezdnię został potrącony przez pojazd m. Volkswagen Polo, za kierownicą, którego siedział 50-letni mieszkaniec gm. Zwierzyniec. Pieszy w czasie przechodzenia przez jezdnię prowadził rower.

73-latek z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący volkswagenem był trzeźwy, natomiast pieszy w organizmie miał ponad pół promila alkoholu. W czasie, gdy służby ratunkowe pracowały na miejscu wypadku ruch na DK 74 odbywał się wahadłowo. Policjanci wyjaśniają szczegółowy przebieg oraz okoliczności zdarzenia i do wszystkich użytkowników ruchu apelują o ostrożność.
D.K-B

Źródło: KMP Zamość

68 162366 Drugie potrącenie Volkswagenem pieszego.

 

1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
obiektyw

Ostroznosc trzeba zachowac wiadomo ale, jezdnia jest dla pojazdow a nie dla pieszych. idiotyczny przepis odnoscie pierszenstwa pieszych na przejsciu który dla polskich kierowców sie nie przyjmie. Osoby przechodzace przez przejscie dla pieszych maja w głowie przepis i beda sobie dobrowolnie przechodzic nie patrzac na nic tylko na siebie – bo ma w głowie pierszenstwo….