Zamość: Szczepione dzieci będą premiowane przy rekrutacji do przedszkoli. Tak zdecydowali radni.

6
894

Szczepione dzieci będą premiowane przy rekrutacji do zamojskich przedszkoli. Taką decyzję podjęli radni podczas ostatniej sesji.

Podczas poniedziałkowej (27.01) sesji Rady Miasta Zamość, radni pochylili się nad uchwałą w sprawie: określenia kryteriów, punktacji oraz dokumentów potwierdzających ich spełnienie na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego do przedszkoli miejskich, dla których Miasto Zamość jest organem prowadzącym.

W uchwale zapisano, że premiowane odpowiednią ilością punktów będzie spełnianie przez dziecko takich kryteriów jak: uczęszczanie rodzeństwa kandydata do danego przedszkola, dwoje lub jedno rodziców pracujących, prowadzących działalność gospodarczą lub gospodarstwo rolne lub uczących się w trybie stacjonarnym, chęć zapisania do danej placówki dwojga lub więcej dzieci, miejsce zamieszkania przyszłego przedszkolaka znajdujące się w obwodzie szkoły podstawowej, na terenie której siedzibę ma przedszkole wskazać w pierwszej pozycji we wniosku.

Radny Zamojskiej Koalicji Obywatelskiej Janusz Kupczyk zaproponował, by do listy premiowanych kryteriów dołożyć także kolejne, a mianowicie aktualne szczepienia dziecka. 

W związku z tym, że mamy narastającą falę niezrozumiałej dla mnie mody na nieszczepienie dzieci a w pobliżu naszej granicy wzrasta ilość zachorowań na choroby, które według niektórych już dawno zostały wyeliminowane, wnioskuję o dodanie takiego kryterium – argumentował radny Kupczyk.

Wniosek, w którym zapisano, że szczepione dzieci będą otrzymywały przy rekrutacji do przedszkoli dodatkowe 8 pkt., poddano pod głosowanie. Poparła go większość radnych (13). 3 radnych (J. W. Matwiejczuk, P. Małysz, K. Sowa) było przeciwnych dodawaniu tego kryterium. 4 radnych (SZ. Kiltka, A. Pawlik, A. Szpatuśko, M. Walewander) wstrzymało się od głosu. 1 radny (F. Josik) nie oddał głosu, 2 radnych (M. Kudela, M. Stręciwilk – Gościcka) było nieobecnych.

Nowe kryterium obowiązywać będzie już w trakcie najbliższego naboru. Aby dziecko otrzymało dodatkowe 8 pkt. , trzeba będzie złożyć zaświadczenie o odbytych obowiązkowych szczepieniach z właściwej dziecka przychodni.

Zamość będzie pierwszym miastem w woj. lubelskim, które będzie premiować zaszczepione dzieci. W kraju takie rozwiązania obowiązują już m.in. w Katowicach, Warszawie, Gdańsku, Częstochowie.

 

6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Rodzic

Zwykły bubel prawny, będzie wkrótce zaskarżony do Wojewody Lubelskiego.

mądra osoba

i bardzo dobrze, trzeba walczyć z tymi antyszczepami!

Matka

Ciekawe który z radnych weźmie odpowiedzialność za powikłania po szczepieniach???? Bo te szczepionki które teraz są fundowane dzieciom to cała tablica Mendelejewa??

Prawda_i_Spokój

Uchwała niezgodna z konstytucją.

KONSTYTUCJA

Rozdział II
WOLNOŚCI, PRAWA I OBOWIĄZKI CZŁOWIEKA I OBYWATELA

ZASADY OGÓLNE

Art. 32.

1. Wszyscy są wobec prawa równi. Wszyscy mają prawo do równego traktowania przez władze publiczne.

2. Nikt nie może być dyskryminowany w życiu politycznym, społecznym lub gospodarczym z jakiejkolwiek przyczyny.

Z przyjemnością to zgłoszę. Nieuki muszą przerobić podstawy.

Iga

Mordercy!!!

Rodzic

Ciekawe czy radni wezma moralny i finansową odpowiedzialnosc za powikłania po szczepionkach. A wy mądrzy rodzice co tak szczepicie to czego sie boicie. Nie wierzycie w cudowną moc szczepionek