W aucie 75-latki stan licznika zmniejszył się o 3000 km. W Peugeot o prawie 250 km

4
1236

Policjanci biłgorajskiej komendy ustalać będą czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru w pojazdach m-ki Peugeot. Ubywające kilometry zostały ujawnione przez policjantów w trakcie kontroli drogowych podczas minionego weekendu.

Wczoraj popołudnie policjanci Wydziału Ruchu Drogowego biłgorajskiej komendy w miejscowości Czernięcin Główny, zatrzymali do kontroli drogowej pojazd m-ki Peugeot, którego kierującą była 75 letnia mieszkanka gminy Turobin. Podczas czynności policjanci skontrolowali stan drogomierza w tym pojeździe i stwierdzili, że zgodnie z zapisem ostatniego badania technicznego, które miało miejsce ponad miesiąc temu stan licznika zmniejszył się o ponad 3 tys. kilometrów.

Z kolei dzień wcześniej funkcjonariusze ruchu drogowego zostali skierowani na zdarzenie drogowe zaistniałe w miejscowości Korczów. Jak wstępnie ustalili policjanci przyczyną zdarzenia było niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami. 24 letni kierowca Opla najechał na tył samochodu marki Peugeot prowadzonego przez 23 letniego mieszkańca gminy Księżpol. Mężczyźni byli trzeźwi i nie odnieśli obrażeń. 24 latek został ukarany mandatem i punktami karnymi. Podczas wykonywanych czynności policjanci sprawdzili stan drogomierzy w pojazdach. Okazało się, że zgodnie z ostatnim badaniem technicznym samochodu marki Peugeot stan licznika zmniejszył się o prawie 250 km.

Policjanci biłgorajskiej komendy prowadzą postępowanie, którego celem będzie ustalenie czy doszło do zmiany wskazania drogomierza lub ingerencji w prawidłowość jego pomiaru. Zgodnie z prawem (art. 306a KK) czyn taki zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienie wolności.

Źródło: KMP Biłgoraj
Foto ilustracyjne
PS od redakcji. Też nam się wydaje to dziwne. 250 km? 🙂
Poprzedni artykułPraca czeka. Publikujemy listę
Następny artykułDwa lata więzienia grozi 23-letniemu kierowcy Audi
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
mm

Z tymi 250 km to chyba przegięli idąc dalej ośmieszyli się, na siłę szukają wyników i statystyk.

XxX

Ja prdle – tu 3000 u 75-latki, tam 250km. Przecież dla takich wartości to nawet śrubokręta nie opłaca się podnosić. Ewidentny błąd diagnostów przy spisywaniu liczników – se zaokrąglili, a że 250 zaokrągla się w dół do pełnego tysiąca to jest efekt. No ale milicjant ma przepis i musi go przestrzegać i egzekwować. Proponuję od razu dożywocie dla kierujących.

jghfgv gg

K….wa ten mechanik to misi być pijany.

HGHGHg

Ciekawe czy ma chuja