Marsz przed komisję! W Zamościu rusza obowiązkowa kwalifikacja wojskowa.

0
5764
fot. archiwum NKZ

3 lutego rozpoczyna się w Zamościu kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 21 lutego 2020 roku.

Obowiązkowemu stawiennictwu podlegają wszyscy mężczyźni urodzeni w 2001 roku zameldowani na pobyt stały lub czasowy na terenie miasta Zamość oraz mężczyźni urodzeni w latach 1996-2000, którzy nie posiadają określonej kategorii zdolności do czynnej służby wojskowej. Stawiennictwu podlegają również kobiety wskazane przez Wojskowego Komendanta Uzupełnień.

Powiatowa Komisja Lekarska dla miasta Zamość będzie przyjmować codziennie (oprócz sobót, niedziel i dni świątecznych) w Książnicy Zamojskiej ul. Kamienna 20 w godzinach 7.00-15.00 (tel: 84 627 11 54 wew.33 – czynny od 03.02.2020r.).

Osoba stawiająca się do kwalifikacji musi wziąć ze sobą:

– dokument tożsamości;

– posiadaną dokumentację medyczną, jeżeli dana osoba na coś choruje lub chorowała w przeszłości;

– fotografię o wymiarach 3×4 cm bez nakrycia głowy;

– dokument potwierdzający poziom wykształcenia lub pobieranie nauki.

Osoba wzywana ma obowiązek stawić się w określonym dniu i o godzinie wyznaczonej w imiennym wezwaniu.

Jeśli ważne powody uniemożliwiają stawienie się przed Komisją, możliwa jest zmiana terminu na inny dzień, ale należy to zgłosić odpowiednio wcześniej do Wydziału Spraw Obywatelskich i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta Zamość,  Rynek Wielki 13 (oficyna Ratusza), 22-400 Zamość, tel. 84 638 48 21.

Nieotrzymanie lub nieodebranie wezwania nie zwalnia od obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej, ponieważ obowiązek ten jest wymagalny na podstawie obwieszczeń rozplakatowanych na terenie miasta Zamość. Osoby, które będą uchylać się od obowiązku stawiennictwa przed Komisją, mogą zostać ukarane grzywną w celu przymuszenia lub doprowadzone przez Policję.

Poprzedni artykułMały ZUS plus – czyli co zmienia się w “małym ZUS” od 1 lutego?
Następny artykułPrezent na Dzień Dziadka – 5 sprawdzonych pomysłów!
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments