Zamość: Kierowca golfa potrącił kobietę na pasach

0
931

Policjanci wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku drogowego do którego doszło wczoraj po południu na oznakowanym przejściu na ul.Zamoyskiego. 72-letnia piesza została potrącona przez vw golfa. Mundurowi apelują o ostrożność w rejonie pasów.

Wczoraj około godz.17.00 na ulicy Zamoyskiego doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pieszej. 72-letnia mieszkanka Zamościa przechodząc przez oznakowane przejście została potracona przez samochód m-ki VW Golf. Z obrażeniami ciała kobieta trafiła do szpitala. Uczestnicy zdarzenia byli trzeźwi Za spowodowanie zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym 27-letniemu kierowcy zostało zatrzymane prawo jazdy, policjanci zatrzymali również dowód rejestracyjny pojazdu. Mundurowi wyjaśniają dokładne okoliczności wypadku i apelują o ostrożność na drogach, szczególnie w rejonie pasów.

Pamiętajmy, że  kierowca zbliżając się do przejścia dla pieszych zobowiązany jest zachować szczególną ostrożność, dostosować taktykę i zmniejszyć prędkość do granic pozwalających na natychmiastowe zatrzymanie pojazdu.  Zabrania się omijania pojazdu jadącego w tym samym kierunku, który zatrzymał się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, a także wyprzedzania pojazdów na przejściu jak i przed nim. Piesi również zobligowani są do zachowania zasad bezpieczeństwa i nie powinni wchodzić wprost przed nadjeżdżający pojazd, a także upewnić się czy pojazd jest w wystarczającej odległości.

DP

Poprzedni artykułBarbara Musiej–Erdmann Położną na Medal 2019! Gratulacje!
Następny artykułPrezydent Andrzej Wnuk zaprasza na urodzinowy koncert i słodki poczęstunek
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments