Zamość: By psiakom żyło się lepiej. Powstał projekt schroniska dla bezdomnych czworonogów [WIZUALIZACJA]

0
2102
projekt koncepcyjny przebudowy zamojskiego schroniska, wizualizacja - MaKo Consulting

Zamojska Firma MaKo Consulting opracowała projekt koncepcyjny przebudowy zamojskiego schroniska dla bezdomnych psów. Jak podkreślają autorzy projektu – powstał on po to, by zainspirować prezydenta miasta, aby w przyszłości skierował środki publiczne na modernizację schroniska a także, by zachęcić mieszkańców Zamościa do odwiedzania schroniska i pomagania bezdomnym czworonogom.

Projekt wykonaliśmy w ramach polityki naszej firmy o nazwie “Pro Bono Publico” który polega na wykonaniu jednego projektu rocznie na rzecz zagospodarowania terenu lub budowy czy też przebudowy obiektu na terenie miasta Zamość. – tłumaczy Damian Łokaj z MaKo Consulting.

W projekcie ujęto budowę lecznicy wraz z budynkiem gospodarczym oraz nowe boksy dla czworonogów.

Jak podkreślają autorzy projektu – ma on na celu zainspirowanie Pana Prezydenta, aby w przyszłości skierować środki publiczne na przebudowę i poprawę warunków bytowych dla piesków, które nie miały tyle szczęścia i nie znalazły swojego domu. Projektanci liczą także, że ich pomysł zachęci mieszkańców Zamościa do częstszego odwiedzania schroniska.

Projektując przebudowę naszego schroniska przyświecał nam cel, aby pojawiła się informacja o schronisku w innym kontekście niż to tej pory, czym chcielibyśmy wywołać impuls dla mieszkańców Zamościa, aby odwiedzili schronisko. Przy odrobinie szczęścia może uda się znaleźć nowe domy dla czworonogów na co szczerze liczymy. – podkreśla Damian Łokaj.

Projekt modernizacji schroniska został już przedstawiony Prezydentowi Zamościa. Na razie nie wiadomo, czy zostanie wcielony w życie. Trzymamy kciuki, by tak się stało. Dzięki temu bezdomnym zwierzakom z pewnością będzie żyło się lepiej.

Zachęcamy także do odwiedzania zamojskiego schroniska, gdzie na adopcję czeka wiele czworonogów: Schronisko dla bezdomnych zwierząt w Zamościu
Adres: ul. Braterstwa Broni 161, 22-400 Zamość, Tel.: 84 641 12 86

Oto niektóre z nich.

 

Poprzedni artykułMuzealny Dzień Babci i Dziadka
Następny artykułMamy nowych policjantów. Dziś złożyli ślubowanie [ZDJĘCIA]
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments