Poważny wypadek z udziałem karetki pogotowia

0
6299
fot. KPP Biłgoraj

Trzy osobowa załoga karetki pogotowia ratunkowego i kierowca mitsubishi z obrażeniami ciała zostali przetransportowani do szpitali w Biłgoraju, Zamościu i Lublinie. To efekt wczorajszego zderzenia pojazdów na skrzyżowaniu ul. Komorowskiego i Bohaterów Monte Cassino w Biłgoraju. Obecnie policjanci ustalają i wyjaśniają szczegółowe okoliczności i przyczyny wypadku.

Do zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15:00 na skrzyżowaniu ul. Komorowskiego i Bohaterów Monte Cassino. Na miejscu zdarzenia przez kilka godzin pracowali policjanci zabezpieczając ślady, wykonując oględziny i ustalając świadków zdarzenia. Ze wstępnych ustaleń policjantów, wynika, że 29-letni kierowca karetki pogotowia jadącej jako pojazd uprzywilejowany z włączonymi sygnałami dźwiękowymi i świetlnymi wjechał na skrzyżowanie kiedy sygnalizator dla kierunku jazdy karetki nadawał światło czerwone. W tym momencie doszło do zderzenia z pojazdem m-ki Mitsubishi jadącym ul. Komorowskiego, którym kierował 26-letni mieszkaniec gminy Biłgoraj. Siła uderzenia była tak duża, że karetka uderzyła w sygnalizator, a mitsubishi w znajdujący się przy ulicy BMC kiosk z pieczywem. W karetce nie było pacjenta.

Trzy osobowa załoga karetki, mężczyźni w wieku 29, 32 i 24-lat zostali przetransportowani do szpitali w Lublinie i Zamościu. Kierowca mitsubishi został przetransportowany do szpitala w Biłgoraju. Życiu osób biorących udział w zdarzeniu nie zagraża niebezpieczeństwo. Skrzyżowanie dróg w miejscu zdarzenia na czas prowadzonych przez policjantów czynności było zamknięte. Jak ustalili policjanci kierujący pojazdami byli trzeźwi.

Obecnie policjanci biłgorajskiej komendy ustalają i wyjaśniają dokładne okoliczności i przyczyny wypadku.

źródło: KPP Biłgoraj

Poprzedni artykułSpotkane świąteczno – noworoczne strażaków z pow. zamojskiego [ZDJĘCIA]
Następny artykułZłoto i Srebro. Karnawałowy koncert Namysłowiaków
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments