Uszkodzili figurki w szopce i robili sobie przy niej zdjęcia

0
617
Fot. Policja

Dzięki monitoringowi miejskiemu policjanci ustalili sprawców uszkodzenia szopki bożonarodzeniowej stojącej na hrubieszowskim rynku. Policjanci zabezpieczyli materiał dowodowy w sprawie.

Do zdarzenia doszło przed kilkoma dniami na hrubieszowskim Rynku. Policjanci zostali poinformowani, że ktoś uszkodził figurki stojące w bożonarodzeniowej szopce. Dzięki monitoringowi miejskiemu udało się ustalić, że uszkodzili je nastolatkowie robiący sobie przy nich zdjęcia. Policjanci zabezpieczyli nagranie z monitoringu i obecnie wyjaśniają sprawę. Sprawcy zniszczenia mienia odpowiedzą przed sądem.

W tym przypadku po raz kolejny potwierdza się fakt niezbędności monitoringu i kamer miejskich w miejscach najbardziej zagrożonych. Hrubieszowscy Strażnicy Miejscy pełniący dyżury i bacznie obserwujący zapisy z kamer umieszczonych na terenie miasta niezwłocznie reagują na popełniane przestępstwa i wykroczenia informując policję.

Ujawnione przypadki zakłócania spokoju i porządku publicznego, spożywanie alkoholu oraz niszczenie mienia zgłaszane są na bieżąco dyżurnemu policji. Zarejestrowany obraz wykorzystywany jest do prowadzenia postępowań mandatowych i karnych.

Wszystko po to, by mieszkańcy miasta mogli czuć się bezpiecznie, a skoordynowane działania służb mundurowych były jeszcze bardziej skuteczne.

E. K

Źródło: KMP Hrubieszów

Poprzedni artykułPrezenty dla miejskich przedszkoli
Następny artykułDostojny polonez w wykonaniu ILO w Zamościu (niemal 400 zdjęć)
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments