Wpadł w poślizg ciągnikiem i wjechał do rowu

7
4223
Fot. KPP Tomaszów Lubelski

Drogi powiatu tomaszowskiego przysporzyły wczoraj kierującym sporo stresu. Padający w nocy i rankiem deszcz natychmiast zamarzał, tworząc lodowisko na ulicach i chodnikach. Przekonał się o tym mieszkaniec gm. Komarów, którego ciągnik wjechał do rowu. 79-latek został przewieziony karetką do szpitala.

Policjanci tomaszowskiej komendy wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło wczoraj w godzinach porannych. Jadący ciągnikiem 79-letni mężczyzna na prostym odcinku drogi  nagle zjechał do przydrożnego rowu. Jechał on drogą krajowa nr 17 na trasie Dąbrowa-Krynice.

Przybyli na miejsce policjanci wezwali karetkę pogotowia, która poszkodowanego zabrała do szpitala. Funkcjonariusze na miejscu przeprowadzili oględziny miejsca zdarzenia i pojazdu.

Policjanci apelują o rozwagę na drogach. Opady deszczu i śliska nawierzchnia znacząco wpływa na bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego, a niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze może być przyczyną tragedii. Jezdnie są śliskie, a w takich sytuacjach, koła łatwo tracą przyczepność. Pamiętajmy, że opady w połączeniu z niską temperaturą wydłużają drogę hamowania pojazdu, bardzo łatwo na mokrej i śliskiej jezdni wpaść w poślizg i nie zapanować nad samochodem. Wyprzedzanie, wymijanie, wchodzenie w zakręt w takich warunkach może być bardzo niebezpieczne. Kierowcy powinni pamiętać o tym, aby poruszać się po jezdni z włączonymi światłami i przestrzegać ograniczeń prędkości.

źródło: KPP Tomaszów Lubelski

Poprzedni artykułTrwa sprzedaż drugiego etapu nowoczesnego osiedla mieszkaniowego
Następny artykułPrezenty dla miejskich przedszkoli
Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec

Od kiedy droga krajowa nr 17 prowadzi od miejscowości Krynice do Dąbrowa? Poza tym patrząc na zdjęcie na pierwszy rzut oka widać że nie jest to droga krajowa bo nie ma linii krawędziowych. Zdarzenie miało miejsce na drodze powiatowej Krynice-Janówka

Anonimowo

A drogowcy śpią zamiast sypać solą lub piaskiem

Mieszkaniec

Niestety piaskarka też nie była w stanie wjechać pod top wzniesienie. Stojąca piaskarka zsunęła się na omijający ją samochód. Na naturę nie ma rady. Ostrożność i roztropność to podstawa w każdych warunkach.

Mieszkaniec
Reply to  Mieszkaniec

A wystarczy posypać prewencyjnie przed zamarzniecięm.

Anonimowo

Ciągnik chyba nie dostosował prędkości do warunków na drodze… 😀

czytelnik

Ciągnik chyba nie dostosował prędkości do warunków na drodze… 😀

ja

dziadek nie dostosował wieku do ciągnika ,już nie te ruchy mając tyle lat