Poczuj magię i piękno biegania zimą na Roztoczu

0
986
zdjęcie ilustracyjne, Pixabay

11 stycznia odbędzie się już trzecia edycja Zimowego Roztocza, jedynej tego typu imprezy biegowej, której trasy zostały poprowadzone na terenie tajemniczego Roztocza! 

Tym razem sercem zawodów stanie się malowniczy Szczebrzeszyn, gdzie mieścić się będzie biuro zawodów. Stąd ruszy również bieg główny i półmaraton oraz finiszować będą zawodnicy wszystkich dystansów. W tym roku organizator – Sławek Konopka przygotował dla biegaczy 3 różne propozycje biegów. 

Zimowe Roztocze Ultra to bieg główny, którego formuła jest wyjątkowa i rzadko spotykana. Zawodnicy biegać będą po jednoznacznie wyznaczonej i oznakowanej pętli pośród najbardziej wąwozowego terenu w Polsce, pokonując pętle wielokrotnie w czasie pomiędzy godziną 09:00 a godz: 13:45.  

Długość:
Odcinek Start – Pętla ok 3 km;
Pętla – ok 11 km;
Odcinek Pętla – Meta ok 3 km;

Półmaraton Chrząszcza wymaga jednokrotnego pokonania dystansu składającego się z odcinków Start – Pętla, Pętla, oraz Pętla – Meta. Na trasie znajdować się będą dwa punkty kontrolne oraz bufety – jeden duży wszystko mający oraz drugi by uzupełnić płyny w Kolonii Kawęczyn na ok 9 km.

Dycha Chrząszcza to najkrótszy, lecz wcale nie najłatwiejszy z biegów.
Zawodnicy wystartują w punkcie kontrolnym Kolonia Kawęczyn, skąd pobiegną trasą biegu ultra oraz półmaraton do mety znajdującej się na płycie rynku w Szczebrzeszynie. Długość dystansu to ok 10 km. 

Wszystkich miłośników biegania, spragnionych dzikiej i niezgłębionej natury, zapraszamy już w najbliższy weekend na Roztocze po wyjątkowy pakiet z numer startowym dzięki któremu przekonacie się, że w Szczebrzeszynie chrząszcz brzmi w trzcinie nawet zimą! Zapisy wciąż trwają.

http://www.zimoweroztocze.pl/

materiał nadesłany

Poprzedni artykułNiech to będzie Twój rok!
Następny artykułZamość: Kierowca Alfy na ścieżce rowerowej potrącił 71-letniego mężczyznę
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments