Pędzili na złamanie karku. 8 kierowców straciło prawo jazdy

2
1326
Fot. Policja.pl
Fot. Policja.pl

Kolejni kierowcy poruszający się po drogach powiatu zamojskiego z powodu zbyt szybkiej jazdy w terenie zabudowanym ponieśli konsekwencje prawne. Na 3 miesiące stracili uprawnienia do kierowania pojazdami, otrzymali również mandaty i punkty karne. Brakiem odpowiedzialności wykazał się m.in. 24-latek z gm. Tyszowce zatrzymany do kontroli drogowej w m. Wolica Brzozowa. Kierując volkswagenem w terenie zabudowanym poruszał się z prędkością 154 km/h. Niewiele mniej bo 124 km/h na liczniku pojazdu marki Kia w Zamościu na ul. Legionów miał kierujący nim 22-latek z Tomaszowa Lubelskiego.

Policjanci z ruchu drogowego dbając o bezpieczeństwo na drogach powiatu zamojskiego podczas codziennych służb zwracają uwagę na wykroczenia popełniane przez uczestników ruchu. Z uwagi na to, że przekraczanie dopuszczalnej prędkości jazdy jest jedną z głównych przyczyn wypadków swoją uwagę skupiają w szczególności na kierujących, którzy łamią mówiące o tym przepisy. Tylko w miniony weekend ośmiu kierujących z tego powodu straciło uprawnienia do kierowania pojazdami. W terenie zabudowanym na licznikach samochodów, którymi się poruszali mieli więcej niż 100 km/h.

W piątek 24-latek z gm. Tyszowce siedzący za kierownicą volkswagena przez Wolicę Brzozową, gdzie obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, poruszał się z prędkością 154 km/h. Zatrzymany z tego powodu do kontroli drogowej otrzymał wysoki mandat, punkty karne, mundurowi zatrzymali mężczyźnie również uprawnienia do kierowania pojazdami. Z tego samego powodu w Komarowie Dolnym do kontroli zatrzymany został również 34-latek z gm. Łaszczów. Pomiar prędkości wykazał, że poruszając się oplem jechał z prędkością 105 km/h. Podobnie jak 24-latek z gm. Łabunie kierujący fordem zatrzymany do kontroli w m. Łabunie. Natomiast w niedzielę policjanci patrolujący ulice miejscowości Żdanów na zbyt szybkiej jeździe „przyłapali” 26-latka z gm. Adamów, który siedząc za kierownicą forda w terenie zabudowanym jechał z prędkością powyżej 100 km/h.

Również wczoraj, w poniedziałek policjanci ujawnili kierowców, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km/h. W Zamościu na ul. Legionów 124 km/h miał na liczniku pojazdu marki Kia siedzący za jego kierownicą 22-latek z Tomaszowa Lubelskiego. Ponadto młodzieniec nie posiadał przy sobie wymaganych prawem dokumentów. Podobnie jak zatrzymany do kontroli drogowej w Zarzeczu 49-latek z Zamościa, który poruszał się citroenem z prędkością 105 km/h i nie posiadał przy sobie uprawnień do kierowania. Z prędkością powyżej 100 km/h w terenie zabudowanym jechali również 31-letni mieszkaniec gm. Zamość siedzący za kierownicą seata zatrzymany do kontroli w Białowoli oraz 36-latek z gm. Radecznica kierujący audi, którego prędkość jazdy zmierzył policyjny radar w m. Bodaczów.

Miłośnicy szybkiej jazdy za załamanie przepisów ruchu drogowego otrzymali wysokie mandaty karne, a ich konta zasiliły dodatkowe punkty. Na najbliższe trzy miesiące stracili również uprawnienia do kierowania pojazdami.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego, zwłaszcza tych mówiących o ograniczeniu prędkości jazdy.

źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułCKF „Stylowy” w Zamościu zaprasza na ferie w kinie [PROGRAM]
Następny artykułZamość: Charytatywne Ostatki Karnawałowe. Wspaniała zabawa i szczytny cel
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Vika

Coś słaby wynik jak się patrzy na to co się dzieje na drogach.

szofer

ta policja to tylko na kierowców, a złodzieja to już nie łapią, elita w białych czapkach