160 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Kaskadowy pomiar prędkości” w pow. zamojskim

2
2047

Ponad 180 ujawnionych wykroczeń drogowych, w tym 160 kierowców poruszających się z nadmierną prędkością. Oto bilans wczorajszych wzmożonych działań pn. „Kaskadowy pomiar prędkości” w powiecie zamojskim.

Policjanci prowadzili wczoraj działania kontrolno – pomiarowe pod nazwą „Kaskadowy pomiar prędkości”. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na kierujących poruszających się po drogach krajowych stanowiących główne ciągi komunikacyjne.
Policjanci z zamojskiej drogówki na drogach powiatu, a zwłaszcza na przebiegającej tamtędy drodze krajowej nr 17 realizowali założenia akcji, egzekwując od kierujących przestrzeganie ograniczeń prędkości.

W czasie wzmożonych działańmundurowi skontrolowali blisko 200 kierowców, ujawniając ponad 180 wykroczeń w ruchu drogowym. Zaobserwowane wykroczenia dotyczyły głównie zbyt szybkiej jazdy niedostosowanej do obowiązujących przepisów. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości dotyczyło aż 160 kierujących. Kierowcy, którzy popełnili wykroczenie musieli liczyć się z konsekwencjami prawnymi swojego zachowania.

Prowadzone analizy bezpieczeństwa ruchu drogowego pokazują, że nadmierna prędkość jest jedną z najczęstszych przyczyn powstawania zdarzeń drogowych, w czasie których uczestnicy tracą zdrowie, a nawet życie. Dlatego też bardzo ważna jest jazda z prędkością zgodną z obowiązującymi przepisami oraz dostosowaną do panujących na drodze warunków. Każdy kierowca powinien mieć świadomość, że sytuacja na drodze jest dynamiczna i może bardzo szybko się zmieniać. Dla bezpieczeństwa własnego oraz bezpieczeństwa innych uczestników ruchu kierowcy powinni dostosować styl i prędkość jazdy do swoich umiejętności, aby mieć pełną kontrolę nad samochodem i gdy zajdzie taka potrzeba – w porę zareagować.

D.K.-B

Źródło: KMP Zamość

dsc 8789 160 kierowców przekroczyło dozwoloną prędkość. Kaskadowy pomiar prędkości” w pow. zamojskim

Poprzedni artykułZamość: Charytatywne Ostatki Karnawałowe. Wspaniała zabawa i szczytny cel
Następny artykułBWA Galeria Zamojska zaprasza na otwarcie wystawy “Sentencje”
Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Tom

A na bydlaków i tak nie ma kar.

Nasza

No i co im zrobią? Zabiorą prawo jazdy? To dalej będą jeździć i zabijać ludzi. W tym ponurym i zbydlęciałym kraju tylko konfiskata i wysokie kary przywrócą ład na drodze.