Zamość wygrywa!

0
1497
Fot. Odlotowy - Usługi Dronem

Zamość wygrywa I etap konkursu na Świetlną Stolicę Polski i staje się Świetlną Stolicą Województwa!

Oznacza to, że dzięki głosom internautów, miasto otrzyma sprzęt AGD o wartości 10 tysięcy złotych, który po zakończeniu konkursu zostanie przekazany mieszkańcom Zamościa znajdującym się w trudnej sytuacji materialnej.  

Teraz rywalizacja miast wkracza w decydujący etap- do 15 stycznia trwa głosowanie na najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce. Zwycięzca oprócz tytułu Świetlnej Stolicy Polski otrzyma sprzęt AGD o wartości 40 tysięcy złotych.

Swój głos można oddać tu: GŁOSUJEMY NA ZAMOŚĆ

Plebiscyt jest już po raz jedenasty organizowany przez Grupę Energa.

Miasto Zamość w ramach plebiscytu „Świeć się z Energą” uzyskało w 2017 r. tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. W nagrodę Grupa „Energa” przekazała do Zamościa sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000,00 zł (łącznie 41 sztuk sprzętu AGD). Sprzęt otrzymały 34 rodziny objęte wsparciem MCPR w Zamościu, ale również Pogotowie Opiekuńcze, Rodzinny Dom Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zamościu, Stowarzyszenie „Otwarte Serca” w Zamościu.

Rok później (w 2018 r.) Miasto Zamość ponownie sięgnęło po zwycięstwo. Do Zamościa trafił sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000,00 zł (łącznie 67 sztuk sprzętu AGD). Nagrody zostały przekazane dla 51 rodzin (59 sztuk). Sprzętem obdarowano Dom Dziecka, Pogotowie Opiekuńcze, Rodzinny Dom  Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zamościu, Stowarzyszenie „Otwarte Serca” w Zamościu, Stowarzyszenie ”Salvete” w Zamościu.

W 2019 roku za zwycięstwo Miasta Zamość w pierwszym etapie plebiscytu (etapie regionalnym) „Świeć się  z Energą” w nagrodę Grupa „Energa” przekazała do Zamościa sprzęt AGD o łącznej wartości 10 000,00 zł (łącznie 15 sztuk sprzętu AGD). Nagrody trafiły do 13 osób objętych pomocą MCPR. Sprzęt trafił również do Stowarzyszenia „Otwarte Serca” w Zamościu i Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Zamościu. Obdarowani, to osoby samotnie gospodarujące, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód nie przekraczał kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej (701 zł.) – wszystkie wskazane osoby były objęte pomocą MCPR.

Fot. Odlotowy – Usługi Dronem

Poprzedni artykułChoinka się sypie? Sprawdź, kiedy są odbiory [HARMONOGRAM]
Następny artykułBogaty program ferii dla dzieci i młodzieży w Zamojskim Domu Kultury
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments