Głosowanie zakończone – Zamość “najświetlniejszy”

0
1396

Wszystko wskazuje na to, że  Zamość został po raz kolejny “Świetlną Stolicą województwa lubelskiego” i ma szanse na zdobycie, także kolejny raz tytułu “Świetlna Stolica Polski”.

Zakończyło się głosowanie I etapu konkursu Grupy Energa w Plebiscycie Miast. Oficjalne wyniki zostaną podane we wtorek 7 stycznia, ale w momencie zakończenia głosowania, Zamość plasował się na pierwszym miejscu w rankingu wojewódzkim.

7 stycznia 2020 r. Energa ogłosi zwycięzców I etapu – 16 miast, które otrzymają sprzęt AGD o wartości 10 000 zł dla potrzebujących mieszkańców! Tego dnia rozpocznie się II etap rywalizacji o tytuł “Świetlnej Stolicy Polski”

Termin głosowania II etapu Plebiscytu Miast: 7.01.2020 – 15.01.2020.

Zwycięskie miasto drugiego etapu plebiscytu zdobędzie główną nagrodę – sprzęt AGD za 40 000 zł i pomoże swoim mieszkańcom.

Przypomnijmy, że Miasto Zamość w ramach plebiscytu „Świeć się z Energą” uzyskało w 2017 r. tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. W nagrodę Grupa „Energa” przekazała do Zamościa sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000,00 zł (łącznie 41 sztuk sprzętu AGD). Sprzęt otrzymały 34 rodziny objęte wsparciem MCPR w Zamościu, ale również Pogotowie Opiekuńcze, Rodzinny Dom Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zamościu, Stowarzyszenie „Otwarte Serca” w Zamościu.

Rok później (w 2018 r.) Miasto Zamość ponownie sięgnęło po zwycięstwo. Do Zamościa trafił sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000,00 zł (łącznie 67 sztuk sprzętu AGD). Nagrody zostały przekazane dla 51 rodzin (59 sztuk). Sprzętem obdarowano Dom Dziecka, Pogotowie Opiekuńcze, Rodzinny Dom  Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zamościu, Stowarzyszenie „Otwarte Serca” w Zamościu, Stowarzyszenie ”Salvete” w Zamościu.

2019 roku za zwycięstwo Miasta Zamość w pierwszym etapie plebiscytu (etapie regionalnym) „Świeć się  z Energą” w nagrodę Grupa „Energa” przekazała do Zamościa sprzęt AGD o łącznej wartości 10 000,00 zł (łącznie 15 sztuk sprzętu AGD). Nagrody trafiły do 13 osób objętych pomocą MCPR. Sprzęt trafił również do Stowarzyszenia „Otwarte Serca” w Zamościu i Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Zamościu. Obdarowani, to osoby samotnie gospodarujące, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód nie przekraczał kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej (701 zł.) – wszystkie wskazane osoby były objęte pomocą MCPR.

 

Poprzedni artykułJest decyzja URE. Podwyżka cen prądu dla klientów PGE
Następny artykułDzisiaj pierwszy pociąg z Chin, wjechał szerokim torem LHS bez przeładunku i jest już w Hrubieszowie
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments