Zamość: Pod pretekstem sprzedaży religijnych obrazków, okradł staruszkę

0
233

90-letnia mieszkanka Zamościa padła ofiarą oszusta, który wszedł do jej domu pod pretekstem sprzedaży religijnych obrazków. Po opuszczeniu mieszkania przez nieznajomego okazało się, że z portfela zniknęło 1 000 zł. Apelujemy o ostrożność i czujność w kontaktach z nieznajomymi, którzy pod różnym pretekstem chcą wejść do naszych domów.

Wczoraj w godzinach rannych do mieszkania 90-latki z Zamościa pod pretekstem sprzedaży religijnych obrazków wszedł nieznajomy mężczyzna. W tym czasie seniorka oczekiwała na wizytę córki, dlatego drzwi do domu nie były zamknięte na klucz. Mężczyzna wszedł do pokoju, w którym przebywała 90-latka i podał jej obrazki, aby obejrzała i wybrała te, które ją interesują. Kiedy seniorka oglądała obrazki, nieznajomy w tym czasie stał za kobietą. Po namyśle, starsza pani jednak nie zdecydowała się na żaden zakup. Pomimo tego, sprzedawca zostawił jej jeden obrazek na stole i wyszedł z mieszkania.

Po kilku minutach kobieta postanowiła rozejrzeć się po mieszkaniu, aby sprawdzić czy nic nie zginęło. Wszystkie przedmioty leżały na swoim miejscu, szafki były pozamykane. Zaniepokoił ją jedynie widok leżącego na zagłówku łóżka otwartego portfela. Po sprawdzeniu okazało się, że zginęły z niego pieniądze w kwocie 1000 zł. Okradziona kobieta o zajściu powiadomiła córkę, która zaalarmowała zamojską policję. Mundurowi ustalają szczegóły i okoliczności zdarzenia oraz poszukują mężczyzny, który dokonał kradzieży pieniędzy.

Policjanci apelują o ostrożność wobec nieznanych osób, które pukają do naszych mieszkań. 

źródło: KM Policji w Zamościu

Poprzedni artykułRadni odchodzą z KW Marty Pfeifer
Następny artykułRadni Sejmiku Województwa Lubelskiego przyjęli budżet na 2020 rok
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments