Wypadek dwóch passatów

0
1473

83-letni mieszkaniec gm. Szczebrzeszyn wyjeżdżając volkswagenem z terenu parkingu nie upewnił się, czy może ten manewr wykonać bezpiecznie i doprowadził do zderzenia z jadącym drogą krajową nr 74 kierującym pojazdem tej samej marki. 83-latek został przewieziony do szpitala. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego 83-latkowi zostały zatrzymane uprawnienia. Okoliczności wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność za kierownicą.

Policjanci z Zamościa wyjaśniają szczegółowy przebieg wypadku, do którego doszło w niedzielę tuż po godzinie 12:00 w m. Wielącza Poduchowna. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że kierujący volkswagenem polo 83-letni mieszkaniec gminy Szczebrzeszyn włączając się do ruchu z terenu parkingu na drogę krajową nr 74 nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu tamtędy 33-letniemu mieszkańcowi Zamościa, który kierował pojazdem m. Volkswagen passat i doprowadził do zderzenia pojazdów. Po zderzeniu kierujący passatem wjechał do przydrożnego rowu i najechał na drogowy przepust. Natomiast 83-latek odjechał z miejsca wypadku, skręcił na wjazd pobliskiej posesji i wykonując manewr zawracania uszkodził ogrodzenie, a następnie wjechał do przydrożnego rowu.

Po wypadku z obrażeniami ciała do szpitala został przewieziony 83-latek. Badanie alkomatem wykazało, że obaj kierujący byli trzeźwi. Za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego policjanci zatrzymali 83-latkowi uprawnienia do kierowania pojazdami. Mundurowi zatrzymali również dowody rejestracyjne obu pojazdów, ponieważ po wypadku nie nadawały się one do dalszej bezpiecznej jazdy.

Policjanci apelują o zachowanie ostrożności i skupienie uwagi na drodze. Każdy kierowca przed manewrem, który zamierza wykonać powinien upewnić się, czy nie spowoduje tym zagrożenia dla innych uczestników ruchu. Pamiętajmy, że od decyzji podejmowanych przez nas na drodze może zależeć zdrowie, a nawet życie innych osób.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

Poprzedni artykułNOWOROCZNA GALA OPERETKOWA Z SZAMPANEM
Następny artykułRozpoczyna się realizacja II etapu inwestycji osiedla mieszkaniowego „Lipska 61
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments