Wszedł wprost przed nadjeżdżające BMW

4
1839

Z obrażeniami ciała do szpitala został przewieziony 54-latek z gminy Łabunie, który poza przejściem dla pieszych nagle wszedł na jezdnię wprost pod pojazd marki BMW, za kierownicą którego siedział 52-latek. Policjanci wyjaśniają okoliczności wypadku i apelują o ostrożność na drodze.

Do wypadku doszło w piątek w Wólce Łabuńskiej około godziny 16:00. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 52-letni mieszkaniec gm. Tomaszów Lubelski kierując BMW jechał drogą krajową nr 17 od strony Tomaszowa lubelskiego w kierunku Zamościa. Nagle tuż przed swoim pojazdem, na jezdni, gdzie nie ma wyznaczonego przejścia dla pieszych, zauważył mężczyznę. Niestety nie zdołał go ominąć i pieszy uderzył w samochód.

Pieszego – 54-letniego mieszkańca gm. Łabunie z obrażeniami ciała załoga karetki pogotowia przewiozła do szpitala.  Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierujący BMW był trzeźwy. Aby ustalić stan trzeźwości pieszego pobrano od niego krew do badań. Jak wstępnie ustalili mundurowi, pieszy przechodził przez jezdnię w miejscu do tego niewyznaczonym, ubrany był w kurtkę w ciemnym kolorze, nie posiadał również elementów odblaskowych.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują do uczestników ruchu o ostrożność. Każdy pieszy w trosce o swoje bezpieczeństwo powinien posiadać na odzieży odblask, umieszczony w takim miejscu, aby kierujący z daleka go dostrzegł i zdążył bezpiecznie ominąć. Pieszy nie powinien również przechodzić przez jezdnię w miejscach do tego niewyznaczonych. Wejście na jezdnie poza przejściem to nie tylko naruszenie przepisów ruchu drogowego ale również zagrożenie dla zdrowia, a nawet życia pieszego. Także kierujący pojazdami zobowiązani są do ostrożności, bacznego obserwowania sytuacji na drodze i dostosowania prędkości do panujących warunków.

D.K-B.

Poprzedni artykułZamość: 86-latek potrącił kobietę na pasach
Następny artykułOferty pracy z zamojskiego PUP
Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo

zmarl

Anonimowo

a gdzie jest przejście dla pieszych w wólce łabuńskiej,co?

Redi

Przejście jest przed skrzyżowaniem od strony TL i jest oświetlone

Anonimowo

Znakiem tego pieszym należy dsać więcej praw na jezdni.