Ktoś podłożył ładunek wybuchowy w lokalu wyborczym. Na szczęście to tylko policyjne ćwiczenia

0
220

Wczoraj dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie od przewodniczącego komisji wyborczej o tym, że nieznany mężczyzna w lokalu wyborczym pozostawił podejrzany pakunek i zbiegł z miejsca zdarzenia. Taki był temat wczorajszych ćwiczeń dowódczo-sztabowych biłgorajskich funkcjonariuszy.

Wczoraj przed południem policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju przeprowadzili ćwiczenia dowódczo – sztabowe pod kryptonimem: ,,Pozostawienie urządzenia wybuchowego w lokalu wyborczym”. Zgodnie ze scenariuszem o godzinie 9:00 dyżurny biłgorajskiej komendy otrzymał zgłoszenie od przewodniczącego komisji wyborczej o tym, że nieznany mężczyzna wszedł do budynku i przy urnie wyborczej pozostawił podejrzany pakunek a następnie uciekł z miejsca samochodem. Zadaniem policjantów było zapewnienie bezpieczeństwa, sprawdzenie podejrzanego ładunku i zatrzymanie mężczyzny. Biłgorajscy policjanci natychmiast podjęci czynności, na miejsce zostali skierowani policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko – Pirotechnicznego KPP w Biłgoraju, którzy zabezpieczyli teren i sprawdzili podejrzany pakunek. Wystawione zostały również posterunki obserwacyjne na terenie powiatu. Na jednym z nich policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę.

– Symulowane zdarzenia przebiegały zgodnie ze scenariuszem  oraz odzwierciedlały rzeczywiste działania a wyznaczone cele zostały osiągnięte. Ćwiczenia tego typu mają na celu zgrywanie działań komórek organizacyjnych KPP w Biłgoraju oraz usprawnianie współdziałania służb i podmiotów poza policyjnych. Doskonalą działania organów odpowiedzialnych za zapewnienie bezpieczeństwa i porządku publicznego. – mówi Joanna Klimek, rzeczniczka Komendy Powiatowej Policji w Biłgoraju.

źródło: KPP Biłgoraj

Poprzedni artykułZawodnicy UKS “Sorga” nagrodzeni przez Starostę
Następny artykułKtoś zna tę kobietę? Zatankowała BMW i nie zapłaciła
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments