Czynna napaść na kuratora sądowego

0
1005
GAIA

Czynna napaść na kuratora sądowego oraz stosowanie w stosunku do niego gróźb bezprawnych w celu zmuszenia go do zaniechania prawnej czynności służbowej to zarzuty, jakie usłyszał 37-latek. Agresywny mężczyzna próbował uderzyć kuratora metalowym łomem, groził również kuratorowi, że pozbawi go życia, jeśli nie odstąpi od kontroli jego zachowania. Sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu podejrzanego na najbliższe trzy miesiące.

Do czynnej napaści na kuratora sądowego doszło kilka dni temu w jednym z mieszkań na terenie Zamościa. Na miejscu policjanci ustalili, że kilka minut wcześniej nietrzeźwy agresywny podopieczny próbował uderzyć kuratora metalowym łomem, na szczęście ostatecznie uderzył w drzwi mieszkania. Groził również kuratorowi, że pozbawi go życia, jeśli nie odstąpi od kontroli jego zachowania. Kurator pojawił się bowiem pod adresem zamieszkania podopiecznego, aby sprawdzić czy wywiązuje się on z nałożonych przez sąd zobowiązań. 37-latek po zajściu uciekł, jednak szybko został zatrzymany przez przewodników psów służbowych z zamojskiej komendy.

W chwili zatrzymania 37-latek z Zamościa był nietrzeźwy, badanie wykazało w jego organizmie ponad 2 promile alkoholu. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, wczoraj usłyszał prokuratorskie zarzuty czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego używając innego niebezpiecznego przedmiotu – metalowego łomu podczas wykonywania przez kuratora obowiązków służbowych oraz kierowania w stosunku do kuratora gróźb bezprawnych w celu zmuszenia go do zaniechania wykonywanych czynności służbowych związanych ze sprawowanym dozorem.

Na podstawie zgromadzonego przez policjantów materiału dowodowego, wniosku mundurowych i prokuratora z zamojskiej Prokuratury Rejonowej, Sąd Rejonowy w Zamościu zastosował wobec 37-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres najbliższych trzech miesięcy.

Zgodnie z kodeksem karnym ten kto, używając broni palnej, noża lub innego podobnie niebezpiecznego przedmiotu albo środka obezwładniającego, dopuszcza się czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10. Natomiast stosowanie przemocy lub groźby bezprawnej w celu zmuszenia funkcjonariusza publicznego do przedsięwzięcia lub zaniechania prawnej czynności służbowej może trafić do zakładu karnego nawet na 3 lata.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

fot. pixabay

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments