Kobieta wykopała minę przeciwpancerną

0
837
- reklama-

W gm. Skierbieszów znaleziono kolejne pozostałości po z czasów wojny. Mieszkanka jednej z miejscowości tej gminy w ogrodzie wykopała niewybuch. O znalezisku powiadomiła policjantów, którzy zadbali o to, aby nikt z osób postronnych nie zbliżał się do niewybuchu.

Wczoraj policjanci odebrali informację o nietypowym znalezisku w ogrodzie na jednej z posesji w gminie Skierbieszów. Mieszkanka podczas wykonywania prac porządkowych wykopała dziwnie wyglądający przedmiot. Od razu pomyślała, że może to być niewybuch i wezwała na miejsce policjantów.

Policjanci ze Skierbieszowa rozpoznali, że wykopany przedmiot to prawdopodobnie mina przeciwpancerna z czasów II wojny światowej o średnicy około 15 cm. Mimo, że przedmiot przeleżał nietknięty w ziemi przez wiele lat, nadal stanowił śmiertelne zagrożenie, dlatego też mundurowi zabezpieczyli miejsce znaleziska, tak aby nikt z ciekawskich osób postronnych nie zbliżał się do niego. Natomiast neutralizacją niewybuchu zajmą się powiadomieni saperzy z jednostki wojskowej.

Policjanci przypominają i apelują o zachowanie szczególnej ostrożności w przypadku znalezienia przedmiotów przypominających niewybuch. Takich przedmiotów pod żadnym pozorem nie wolno dotykać, przenosić, czy też rozbrajać. O znalezisku jak najszybciej należy powiadomić policję.

D.K-B.

Źródło: KMP Zamość

 

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments