Z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala

0
5656

49-letnia kierująca hondą wraz z pasażerką z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala po tym jak pojazd, którym się poruszały na łuku drogi nagle zjechał na przeciwny pas ruchu i zderzył się z osobową skodą. Prawdopodobnie przyczyną wypadku była nadmierna prędkość, niedostosowana do panujących na drodze warunków. Szczegóły zdarzenia wyjaśniają policjanci i przypominają o konieczności zachowania ostrożności na drodze.

O zderzeniu dwóch pojazdów osobowych, do którego doszło w Adamowie, dyżurny zamojskiej komendy Policji został powiadomiony wczoraj ok. godziny 5:30. Jak wstępnie ustalili skierowani na miejsce wypadku policjanci kierująca hondą, 49-letnia mieszkanka gminy Adamów, jadąc w kierunku Zamościa na łuku drogi nagle straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w jadącą z naprzeciwka osobową skodę.

W wyniku zderzenia honda przesunęła się i uderzyła w znajdujące się przy drodze barierki ochronne. Prawdopodobnie przyczyną utraty panowania nad pojazdem przez kierującą hondą była nadmierna prędkość niedostosowana do panujących wówczas na drodze warunków.

Z obrażeniami ciała do szpitala zostały przewiezione kierująca hondą oraz podróżująca z nią 48-letnia mieszkanka gminy Krasnobród. Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierująca honda była trzeźwa podobnie jak 47-letni mieszkaniec gm. Skierbieszów siedzący za kierownicą skody. Z uwagi na powstałe w samochodach uszkodzenia policjanci zatrzymali dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Szczegółowy przebieg wypadku wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność za kierownicą. Pamiętajmy, że o tej porze roku warunki drogowe mogą bardzo szybko się zmienić. W niektórych miejscach może być ślisko. Dlatego też mając na uwadze zmieniającą się aurę zawsze należy zwolnić i dostosować prędkość do własnych umiejętności oraz panujących warunków atmosferycznych. Jadąc wolniej zmniejszamy ryzyko wystąpienia wypadku i zwiększamy tym samym swoje szanse na bezpieczne dotarcie do celu.

D.K-B

Źródło: KMP Zamość

68 159747 Z obrażeniami ciała zostały przewiezione do szpitala

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments