Przysięga i promocja Terytorialsów w Hrubieszowie

0
327
Fot. Damian Stanula

8 grudnia 2019 r. na Deptaku Miejskim przy ul. Rynek w Hrubieszowie odbędzie się ostatnia w tym roku przysięga wojskowa żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ceremonia będzie połączona z promocją na stopień podoficerski żołnierzy OT, którzy właśnie ukończyli trzecią edycję kursu „Sonda”.

W najbliższą niedzielę o godz. 12.45 na Deptaku Miejskim w Hrubieszowie, ponad 80 żołnierzy OT złoży przysięgę wojskową na sztandar 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej im. mjr. Hieronima Dekutowskiego. Ceremonię poprzedzi Msza św. o godz. 11.00 w Kościele Garnizonowym przy ul. Dwernickiego 85. Będzie to siódma i zarazem ostatnia w tym roku przysięga żołnierzy 2 LBOT.  

Żołnierze, którzy złożą w niedzielę przysięgę kończą właśnie intensywne, szesnastodniowe szkolenie podstawowe na terenie jednostki w Chełmie. Zakończy się ono tzw. pętlą taktyczną, czyli sprawdzianem zdobytej wiedzy i umiejętności. 

Przysięga będzie połączona z innym, ważnym wydarzeniem – promocją żołnierzy OT na stopień kaprala. To kolejna już grupa żołnierzy OT z lubelskiej brygady, którzy ukończyli kurs „Sonda” dla niższych dowódców WOT. 2 LBOT zrealizowała w tym roku trzy edycje tego projektu. Jeszcze w grudniu br. ruszy nabór do czwartej edycji. 

W programie przewidziana jest również defilada pododdziałów 2 LBOT oraz pokaz sprzętu i wyposażenia Terytorialsów. Tradycyjnie będzie można skosztować żołnierskiej grochówki.  

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments