Monika Gardyas najwszechstronniejszym Terytorialsem

0
472
Fot. 2LBOT

2 Lubelska Brygada OT została uhonorowana tytułem najlepszej we współzawodnictwie sportowym WOT w 2019 r. Ponadto st. szer. Monika Gardyas z Lublina zajęła trzecie miejsce w plebiscycie na najsprawniejszego i najwszechstronniejszego żołnierza WOT.

W siedzibie dowództwa WOT, w dniach 28-29 listopada br. odbyło się podsumowanie osiągnięć z zakresu wychowania fizycznego i sportu w jednostkach Wojsk Obrony Terytorialnej. Podczas gali finałowej uhonorowano dziesięciu najsprawniejszych i najwszechstronniejszych żołnierzy OT, oraz wręczono puchary dla najlepszych brygad OT we współzawodnictwie sportowym w 2019 r.

St. szer. Monika Gardyas, najsprawniejszy i najwszechstronniejszy lubelski Terytorials pochodzi z Lublina. Służbę w 2 LBOT, a dokładnie w 21 batalionie lekkiej piechoty, pełni od 2017 roku, na stanowisku ratownika medycznego. W życiu cywilnym jest nauczycielką wychowania przedszkolnego oraz instruktorką treningu crossowego. 

Jak kształtować sprawność fizyczną żołnierzy WOT?

Służba wojskowa to zawsze gra zespołowa. Właśnie w takim kontekście musicie postrzegać Wasze sukcesy indywidualne. Za każdym z Was stoi wyjątkowy charakter – ten zaś zwykle jest atrybutem przywództwa. I taką rolę w formacji Wam określam – budujecie relacje interpersonalne, zarażajcie pasją i kształtujcie podejście do samodzielnego rozwijania sprawności fizycznej w Waszym otoczeniu – mówił dowódca WOT gen. dyw. Wiesław Kukuła do uczestników gali finałowej podsumowania współzawodnictwa sportowego WOT w 2019 r.

Zwracając się do laureatów plebiscytu na najsprawniejszego i najwszechstronniejszego żołnierza OT, dowódca WOT powiedział – Naszym celem jest zbudowanie kultury samodzielnego kształtowania sprawności fizycznej wśród wszystkich żołnierzy WOT. Forma pełnienia terytorialnej służby wojskowej nie ułatwia nam zadania. Dlatego tak ważne jest rozwijanie świadomości zdrowego stylu życia i nawyku samodzielnego kształtowania sprawności fizycznej. 

Najsprawniejsi i najwszechstronniejsi żołnierze OT

Podczas gali uhonorowano dziesięciu najsprawniejszych i najwszechstronniejszych żołnierzy OT, którzy aby znaleźć się w finale musieli spełnić trzy kryteria. Po pierwsze, podczas sprawdzianu sprawności fizycznej w 2019 roku zdobyli największą ilość punktów, tj. wykazali się w sposób wyróżniający na tle blisko 20 tys. innych żołnierzy OT, jeśli chodzi o ilość wykonanych pompek, podciągnięć na drążku, wykonanych brzuszków, oraz czas, w jakim pokonali dystans 3 km. Po drugie musieli udokumentować oddziaływanie na innych żołnierzy pododdziału motywując ich do podnoszenia swojej sprawności fizycznej. Po trzecie aktywnie brali udział we współzawodnictwie sportowym.

Pierwsze miejsce w plebiscycie na najsprawniejszego i najwszechstronniejszego żołnierza OT zdobył szt. szer. Tadeusz Walendykiewicz z 1 Podkarpackiej Brygady OT, drugie szer. Janusz Limberger z 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygady OT, a trzecie st. szer. Monika Gardyas z 2 Lubelskiej Brygady OT.

Współzawodnictwo sportowe WOT

Uhonorowano też brygady OT, które zajęły trzy pierwsze miejsca we współzawodnictwie sportowym WOT w 2019 roku. Do punktowanych dyscyplin zaliczały się konkurencje zespołowe: piłka siatkowa; biegi przełajowe; futsal; biegi na orientację; pływanie, a także ocena i frekwencja ze sprawdzianu sprawności fizycznej.

Pierwsze miejsce we współzawodnictwie sportowym WOT za 2019 rok zajęła 2 Lubelska Brygada OT, drugie 1 Podlaska Brygada OT, a trzecie miejsce przypadło 4 Warmińsko – Mazurskiej Brygadzie OT.

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments