Stracili prawo jazdy w miejscu wskazanym na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa

0
688

W Białowoli w miejscu, gdzie na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa pojawiło się zgłoszenie o przekraczaniu dozwolonej prędkości policjanci zatrzymali do kontroli trzech kierujących, którzy w terenie zabudowanym jechali z prędkością powyżej 100 km/h. Kierowcy otrzymali mandaty karne, punkty i na najbliższe 3 miesiące stracili również uprawnienia.

W miniony weekend policjanci z zamojskiej drogówki weryfikując zgłoszenia naniesione na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa w Białowoli obserwowali ruch pojazdów, w miejscu, w którym na Mapie zostało wskazane, że jeżdżący tamtędy kierowcy poruszają się zdecydowanie szybciej niż zezwalają na to przepisy. W czasie pełnionej tam służby mundurowi zauważyli 66-letnią kierującą volkswagenem, która jechała z prędkością 105 km/h. Powyżej 100 km/h na liczniku miał również 32-letni mieszkaniec Zamościa, który poruszał się pojazdem marki Citroen oraz 68-latek z gm. Zamość siedzący za kierownicą samochodu marki Citroen.

Zatrzymani do kontroli drogowej kierujący otrzymali wysokie mandaty karne, ich konta zasiliły dodatkowe punkty, mundurowi zatrzymali im również prawa jazdy.  
Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa to interaktywne narzędzie, dzięki któremu każdy z nas ma możliwość powiadomienia policjantów o występującym w danym miejscu zagrożeniu. Korzystając z Mapy każdy może mieć wpływ na bezpieczeństwo w okolicach swojej pracy, domu, w najbliższym otoczeniu. Na każde zgłoszenie pojawiające się na MKZB mundurowi reagują dokonując jego weryfikacji.

Pamiętajmy jednak, że Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa nie służy do zgłaszania pilnej interwencji Policji. Jeśli zdrowie, czy życie jest zagrożone należy korzystać z numeru alarmowego 112.

źródło: KMP Zamość

 

Poprzedni artykułModa na czerwień
Następny artykułMikołajkowa akcja w schronisku.
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments