Sukcesy młodych zamojskich zapaśników i sumitów

0
215

Wałbrzych jak co roku był organizatorem Pucharu Polski Juniorów w zapasach w stylu klasycznym. Turniej przyniósł dwa brązowe medale zawodnikom z Zamościa, zdobyte… w tej samej kategorii wagowej.

Zawody były mocno obsadzone. Wystartowało w nich blisko 150 zapaśników z 35 klubów z Polski oraz reprezentanci Czech, Danii i Niemiec.

Z zamojskich zawodników najlepiej walczyli Michał Sokołowski z Sorgi i Adam Gardzioła z Agrosu zajmując ex aequo  III miejsce w kategorii wagowej 87 kg. Obu naszym reprezentantom drogę do finału zamknął duński zapaśnik Marcel Hein. W walce o brązowe medale Sokołowski pokonał przez położenie na łopatki Piotra Pażyrę ze Śląska Wrocław, a Gardzioła wygrał na punkty z Kamilem Zakrzewskim z Unii Racibórz.

W klasyfikacji klubowej oba zamojskie kluby, przyznając im po po 8 punktów, sklasyfikowano na miejscach 17- 20. Wygrali zawodnicy z Czech.

Skład nieliczny, ale skuteczny

W Siedlcach rozegrano jesienny Puchar Polski Kadetów i Młodzików w sumo. Dobrze spisali się w nich zamościanie z klubów Sorga i Legion.

Zawody były pierwszą kwalifikacją do przyszłorocznych  Mistrzostw Europy w Bukareszcie. Wystartowało w nich ponad 200 zawodników w tym, ze względów finansowych, tylko troje sumitów z Zamościa.

Agata Kucner z zamojskiej Sorgi wywalczyła srebrny medal w kategorii wagowej do 60 kg. W kategorii wagowej do 65 kg Martin Sędłak zdobył brąz, a jego klubowy kolega z Legionu Max Kupiec złoty w kategorii wagowej do 75 kg. Warto podkreślić że dla Agaty i Maxa był to pierwszy start w tej kategorii wiekowej.

Poprzedni artykułBiblioteka Pedagogiczna zaprasza na wystawę pt. „Kozacy”
Następny artykułRestauracja KFC na godzinę przed pierwszym otwarciem (zdjęcia)