Postępują prace przy rozbudowie zamojskiego ZOO [ZDJĘCIA]

0
1183

Pogoda dopisuje, więc robota idzie pełną parą. Na terenie ogrodu powstają nowe budynki i wybiegi. Projekt przewiduje też budowę kuchni dla zwierząt wraz z zapleczem magazynowym i technicznym oraz budynku gospodarczego. Rozbudowa zamojskiego zoo ma się zakończyć jesienią 2020 roku.

Jak informuje zamojski magistrat – prace postępują zgodnie z przyjętym harmonogramem. Zbudowano już m.in. ściany żelbetowe w budynku ptaszarni, dach i posadzkę w budynku gospodarczym, ściany fundamentowe w budynku flamingów, parter w budynku dla zwierząt Ameryki. Ekipy budowlane wykonały również trasy sieci elektrycznych i zewnętrzną instalację wodną do utrzymania zieleni.

Po rozbudowie ZOO stanie się jeszcze atrakcyjniejsze dla zwiedzających. Metamorfozę przejdzie zachodnia część ogrodu (teren pomiędzy ulicą Szczebrzeską a Castoramą). Powstaną tam tzw. strefy zoogeograficzne: afrykańska, południowo-amerykańska i azjatycka, które będą odwzorowywały faunę i florę tych kontynentów.

Pojawi się m.in. wybieg dla antylopy afrykańskiej, woliera wielkich ptaków drapieżnych, wybieg dla małp, basen dla flamingów, piesków preriowych, leniwców, wikunii, żurawi mandżurskich czy dikdików. Projekt przewiduje także budowę kuchni dla zwierząt wraz z zapleczem magazynowym i technicznym oraz budynku gospodarczego.

Zakończenie inwestycji przewidziano na koniec listopada 2020 r.

Całkowita wartość projektu to 30 mln 953 tys. zł. Na realizację inwestycji Miasto pozyskało dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020 w kwocie 18 ml 695 tys.zł. 8,8 mln zł na rozbudowę ogrodu dołożył też Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments