Duże udogodnienia dla pacjentów w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym

0
1578

Bez wychodzenia z domu, bez stania w kolejkach- pacjenci Zamojskiego Szpitala Niepublicznego Sp. z o.o. będą mogli odbierać wyniki swoich badań i w razie potrzeby konsultować je z wybranym lekarzem.

Placówka wdraża projekt „Poprawa bezpieczeństwa danych medycznych i wdrożenie e-usług dla pacjentów w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym Sp. z o.o.”.  Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Całkowita wartość zadania to 3 268 895,93 PLN. Dofinansowanie wynosi 2 742 968,12 PLN.

Głównym celem projektu jest poprawa bezpieczeństwa danych medycznych, rozwój elektronicznych usług publicznych oraz rozwój informatyzacji w sektorze ochrony zdrowia poprzez wdrożenie e-usług dla pacjentów Zamojskiego Szpitala Niepublicznego.

Placówka kupiła nowy sprzęt (są to m.in. komputery, monitory, serwery, macierze dyskowe) niezbędny do przechowywania dużej ilości danych,  a także oprogramowanie i licencje niezbędne do świadczenia e-usług.

Jak to działa?

Po wejściu na internetową stronę szpitala (www.szpital.com.pl), pacjent klika na specjalny link „e-portal”, który przenosi go na stronę logowania do Konta Pacjenta. Loginem jest PESEL, hasłem numer pacjenta, który znajduje się w dokumentach, jakie pacjent otrzymuje przy wypisie ze szpitala lub po wizycie u lekarza.

Dane pacjentów, a także dokumentacja medyczna przechowywana na serwerach szpitala są zabezpieczone w sposób zgodny z RODO.

źródło: UM Zamość

zrzut ekranu 2019 11 28 o 09 42 00 Duże udogodnienia dla pacjentów w Zamojskim Szpitalu Niepublicznym
Fot. Zamojski Szpital Niepubliczny/ Facebook
Poprzedni artykułRatusz ogłasza konkurs na najlepszy pierniczek
Następny artykułWażne dla pracujących emerytów i rencistów. Będą mogli więcej dorobić
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments