Kolejny nieodpowiedzialny kierowca. Prowadził auto mając 2 promile.

0
406
zdjęcie ilustracyjne, Policja.pl
GAIA

Za jazdę na podwójnym gazie odpowie 44-latek z Tomaszowa Lubelskiego, który kierując renault miał w organizmie prawie 2 promile alkoholu. Jego ”niepewną” jazdę zauważył jadący za nim mężczyzna, który w trosce o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników ruchu powiadomił policjantów.

 

W niedzielny wieczór dyżurny zamojskiej komendy otrzymał informację, że drogą wojewódzką od Zamościa w stronę Skierbieszowa porusza się kierujący czerwonym samochodem m. Renault, który może być nietrzeźwy. Zgłaszający poinformował, że jadąc za wskazanym pojazdem widział jak kierujący wjeżdża na pobocze, jedzie od krawędzi do krawędzi jezdni  stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

Dyżurny reagując na zgłoszenie natychmiast powiadomił policjantów ze Skierbieszowa, którzy zatrzymali do kontroli drogowej wskazany przez zgłaszającego samochód. Jak się okazało, przypuszczenia mężczyzny były słuszne. Mundurowi od razu po otworzeniu drzwi auta wyczuli silną woń alkoholu, również podczas rozmowy z kierującym renault można było wywnioskować, że znajduje się on w stanie nietrzeźwości. Wynik przeprowadzonego badania stanu trzeźwości potwierdził, że siedzący za kierownicą pojazdu marki Renault 44-letni mieszkaniec Tomaszowa Lubelskiego był nietrzeźwy. W organizmie miał prawie 2 promile alkoholu. Za jazdę na tzw. „podwójnym gazie” 44-latek odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2.

Policjanci z Zamościa apelują o trzeźwość za kierownicą. Apelują również o reagowanie na nietrzeźwych kierujących, którzy swoim nagannym postępowaniem zagrażają bezpieczeństwu swojemu i innych uczestników ruchu. Świadomość na temat zagrożeń, które powodują pijani kierowcy jest bardzo ważna dla naszego bezpieczeństwa. Dzięki reagowaniu na nieodpowiedzialne zachowanie kierowców na drogach jest mniej wypadków, które niejednokrotnie prowadzą do utraty zdrowia a nawet życia osób w nich uczestniczących.

źródło: KMP w Zamościu

 

 

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments