Zderzenie Opla z Hondą

0
1423

42-letnia kierującą hondą nie ustąpiła pierwszeństwa i doprowadziła do zderzenia z pojazdem marki Opel, za co otrzymała mandat karny. Jednak pokrzywdzony w tej kolizji – 51-letni mieszkaniec gm. Zamość, który siedział za kierownicą opla również poniesie odpowiedzialność. Okazało się bowiem, że kierował pojazdem bez uprawnień, a w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 2.

Do kolizji dwóch pojazdów osobowych doszło w czwartkowe popołudnie na drodze krajowej nr 74 w m. Płoskie. Pracujący na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że kierująca pojazdem marki Honda, 42-letnia mieszkanka gminy Zamość, skręcając w lewo na teren parkingu nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka kierującemu osobowym oplem. W wyniku zderzenia samochodów do szpitala na dalsze badania została przewieziona kierująca hondą. Jak się okazało poza niegroźnymi potłuczeniami kobieta nie odniosła obrażeń.

Policyjne badanie trzeźwości wykazało, że kierująca hondą była trzeźwa, natomiast kierujący oplem 51-letni mieszkaniec gm. Zamość w organizmie miał ponad 2,5 promila alkoholu i prowadził pojazd nie mając do tego wymaganych prawem uprawnień.

Za spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym kierująca hondą otrzymała mandat karny. Natomiast 51-latek odpowie za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości. Za co może grozić kara nawet 2 lat pozbawienia wolności. Nie uniknie również odpowiedzialności za kierowanie pojazdem bez uprawnień.

68 158676 Zderzenie Opla z Hondą

68 158675 Zderzenie Opla z Hondą

Poprzedni artykułPosłanka lewicy Pani Monika Pawłowska otwiera biuro w Zamościu
Następny artykułZgineła poduszka w której 86-latka przechowywała 20 000
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments