Zamość: Rusza akcja “Pomóż dzieciom Przetrwać Zimę”

0
518

W Zamościu po raz kolejny prowadzona będzie zbiórka darów w ramach ogólnopolskiej akcji “Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę”. 

„Pomóż Dzieciom Przetrwać Zimę” to inicjatywa prowadzona od 1993 roku z myślą o dzieciach z rodzin wielodzietnych, niepełnych, rozbitych, będących w trudnej sytuacji materialnej, a także tych niepełnosprawnych, podopiecznych domów dziecka, świetlic środowiskowych, ośrodków szkolno-wychowawczych oraz schronisk.

Tegoroczna edycja akcji odbędzie się w dniach 22-24.11.2019.

Żywność będzie w te dni zbierana w PSS Społem, natomiast inne dary rzeczowe (np. odzież, obuwie, zabawki) będą zbierane tylko w niedzielę 24.11.2019 r. w godz. 10.00 – 14.00 do samochodów oznaczonych plakatami Akcji PDPZ.

Ponadto w niedzielę 24.11.2019 r. w Dniu Wielkiej Ulicznej Zbiórki Darów podczas meczu piłki ręcznej MKS Padwa Zamość i KPR Legionowo na terenie Ośrodka Sportu  i Rekreacji w Zamościu wolontariusze Akcji PDPZ będą również zbierać dary żywnościowe i słodycze w ramach akcji PDPZ.

W poniedziałek 25.11.2019 r. zebrane dary zostaną posegregowane i zliczone, w tym dniu zostaną przygotowane paczki żywnościowe. Lista osób i rodzin, którym zostaną przekazane paczki zostanie sporządzona przez pracowników socjalnych a termin przekazania darów zostanie uzgodniony po przygotowaniu paczek.

W tegorocznej akcji PDPZ weźmie udział ok. 80 osób, dorosłych wolontariuszy oraz  Przyjaciół Akcji PDPZ – dzieci i młodzież  z następujących szkół: Szkoła  Podstawowa nr 4, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu, Szkoła Mundurowa w Zamościu, Zespół Szkół Ponadpodstawowych Nr 1 w Zamościu oraz dzieci pracowników MCPR.

Koordynatorem Akcji PDPZ w naszym mieście jest starszy pracownik socjalny MCPR Pani Magdalena Olszewska – Sachajko.

Miejskie Centrum Pomocy Rodzinie serdecznie zaprasza i gorąco zachęca mieszkańców do udziału w akcji.

 

Poprzedni artykułRuszyła przedsprzedaż biletów na mecz Padwa Zamość – KPR Legionowo.
Następny artykułMikołajki w zamojskim kinie: najnowsze świąteczne animacje i mnóstwo innych atrakcji
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments