15 – letnia piesza potrącona przez samochód

0
1201
KMP w Zamościu

Policjanci wyjaśniają okoliczności zdarzenia drogowego, do którego doszło w Horyszowie Polskim. 15-letnia piesza weszła na jezdnię zza stojącego na przystanku autobusu. 47-letnia kierująca fiatem widząc nieletnią na drodze próbowała hamować lecz nie zdołała uniknąć zderzenia.

Do zdarzenia drogowego doszło wczoraj ok. godziny 17:00 w m. Horyszów Polski. Jak wstępnie ustalili policjanci 15-letnia mieszkanka gm. Sitno wysiadła z autobusu i postanowiła przejść przez jezdnię. Kiedy nieletnia była już na jezdni została potrącona przez kierującą fiatem, 47-letnią mieszkankę gm. Sitno, która w tym czasie wymijała stojący na przystanku autobus. Kierująca osobówką widząc pieszą na jezdni chcąc ją ominąć rozpoczęła manewr hamowania jednak nie zdołała uniknąć zderzenia.

Załoga karetki pogotowia udzieliła 15-latce pomocy medycznej i przewiozła ją do szpitala na dalsze badania. Na szczęście okazało się, że nieletnia w wyniku potrącenia poza niegroźnymi potłuczeniami nie odniosła poważniejszych obrażeń.

Badanie alkomatem wykazało, że zarówno kierująca fiatem, jak i piesza były trzeźwe. Szczegółowy przebieg zdarzenia wyjaśniają policjanci i apelują o ostrożność na drodze.

Dbając o własne bezpieczeństwo pamiętajmy o tym, że wychodząc na jezdnię zza autobusu, lub też innej przeszkody zawsze należy wcześniej dokładnie upewnić się czy na drodze nie ma innych pojazdów. Kierowcy natomiast widząc stojący na przystanku autobus zawsze powinni zwolnić spodziewając się tego, że na drodze nagle może pojawiać się osoba piesza.- apelują mundurowi

źródło: KMP w Zamościu

 

Poprzedni artykułUDOSTĘPNIJ! Dramat Stowarzyszenia “Krok za krokiem”: “Nie mamy już sił. Nie damy rady zakończyć tej inwestycji bez ludzkiego wsparcia”
Następny artykułZamość: Zostań sędzią piłkarskim. Trwają zapisy na bezpłatny kurs
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments