w

Miasto szykuje nowe, wyjątkowe świąteczne iluminacje. ZNAMY SZCZEGÓŁY

Fot. archiwum NKZ
- reklama-

Zimowe spacery po zamojskim Rynku znów będą miały wyjątkowy charakter. Wraz z początkiem grudnia pojawią się tam bowiem świąteczne iluminacje. 

Jak zapowiada miasto – tegoroczna odsłona miejskich iluminacji to połączenie nowoczesnego wzornictwa i tradycyjnych, znanych i lubianych ozdób świątecznych.

W pełnej krasie będzie je można oglądać od 6 grudnia, premierowy pokaz zaplanowano na godz. 18:00. Iluminacje pozostaną na Rynku Wielkim do końca lutego 2020r.

 Tworzenie dla tak pięknej, historycznej przestrzeni to niezwykle inspirujące wyzwanie – mówi Karol Bas z firmy Multidekor, która zaprojektowała i wykonała iluminację.

Na płycie Rynku Wielkiego zostanie ustawiony świetlny labirynt, który zajmie powierzchnię aż 800m2.

I tu dobra wiadomość: do labiryntu będzie można wejść, a spacerowicze odnajdą w zakamarkach zaczarowanego ogrodu świąteczne niespodzianki: świetlne rzeźby w kształcie błyszczących gwiazd, czerwonych bombek, gwiazdkowych prezentów przewiązanych złotą wstęgą czy zdobionych bombkami dekoracyjnych stożków, z których każdy zabłyśnie 1,5 tysiąca punktów świetlnych LED.

– Dekoracje na Starym Mieście co roku cieszą się ogromną popularnością wśród mieszkańców miasta i turystów, którzy specjalnie przyjeżdżają do Zamościa, by obejrzeć iluminacje. Ozdoby wprowadzają nas w świąteczny klimat, ale mają one nie tylko wymiar estetyczny, dekoracyjny. Dzięki głosom internautów zwyciężaliśmy w plebiscycie „Świeć się” na najpiękniej rozświetlone miasto, a nagrody przekazywaliśmy osobom potrzebującym- podkreśla prezydent Zamościa Andrzej Wnuk.

Wśród świątecznych dekoracji miasta pojawi się, cieszący się niesłabnącą popularnością, „I love Zamość”, który jak w latach poprzednich będzie doskonałym miejscem do wspólnego zdjęcia.

Nie zabraknie świątecznej choinki! Udekorowane drzewko i zimowe projekcje na elewacji ratusza to stałe elementy świątecznego wystroju Rynku.

- reklama-

-Iluminacje na Rynku Wielkim okazały się strzałem w dziesiątkę. W połączeniu z lodowiskiem przed ratuszem znakomicie ożywiają Stare Miasto w pozornie martwym sezonie zimowym. Takie wnioski płyną chociażby z rozmów z naszymi restauratorami. Iluminacje mają także ogromne znaczenie promocyjne. Zdobyty dwukrotnie tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”, poza prestiżem, dał nam pokaźny pakiet promocyjny w ogólnopolskich mediach. O Zamościu mówiono, pisano i pokazywano go w telewizji, a niektóre ze zdjęć i filmów z poprzednich lat osiągały nawet milion wyświetleń- dodaje dyrektor Wydziału Turystyki i Promocji Urzędu Miasta Zamość Damian Miechowicz.

Miasto Zamość w ramach plebiscytu „Świeć się z Energą” uzyskało w 2017 r. tytuł „Świetlnej Stolicy Polski”. W nagrodę Grupa „Energa” przekazała do Zamościa sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000,00 zł (łącznie 41 sztuk sprzętu AGD). Sprzęt otrzymały 34 rodziny objęte wsparciem MCPR w Zamościu, ale również Pogotowie Opiekuńcze, Rodzinny Dom Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zamościu, Stowarzyszenie „Otwarte Serca” w Zamościu.

Rok później (w 2018 r.) Miasto Zamość ponownie sięgnęło po zwycięstwo. Do Zamościa trafił sprzęt AGD o łącznej wartości 50 000,00 zł (łącznie 67 sztuk sprzętu AGD). Nagrody zostały przekazane dla 51 rodzin (59 sztuk). Sprzętem obdarowano Dom Dziecka, Pogotowie Opiekuńcze, Rodzinny Dom  Dziecka, Towarzystwo Przyjaciół Dzieci w Zamościu, Stowarzyszenie „Otwarte Serca” w Zamościu, Stowarzyszenie ”Salvete” w Zamościu.

2019 roku za zwycięstwo Miasta Zamość w pierwszym etapie plebiscytu (etapie regionalnym) „Świeć się  z Energą” w nagrodę Grupa „Energa” przekazała do Zamościa sprzęt AGD o łącznej wartości 10 000,00 zł (łącznie 15 sztuk sprzętu AGD). Nagrody trafiły do 13 osób objętych pomocą MCPR. Sprzęt trafił również do Stowarzyszenia „Otwarte Serca” w Zamościu i Schroniska dla Bezdomnych Mężczyzn w Zamościu. Obdarowani, to osoby samotnie gospodarujące, niepełnosprawne, znajdujące się w trudnej sytuacji materialnej, których dochód nie przekraczał kryterium dochodowego określonego w ustawie o pomocy społecznej (701 zł.) – wszystkie wskazane osoby były objęte pomocą MCPR.

Bożonarodzeniowa szopka świąteczna pojawi się na Rynku Wielkim 10 grudnia.

źródło: UM Zamość

Przypominamy, jak prezentowały się świąteczne iluminacje w poprzednich latach.

- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

68 158385 Policjanci pomogli mężczyźnie, który dostał ataku padaczki

Policjanci pomogli mężczyźnie, który dostał ataku padaczki

unnamed file 21-latka dachowała Yarisem

21-latka dachowała Yarisem