Zamość: Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski – Walczymy razem z Sebastianem

0
278

19-letni Sebastian od drugiego roku życia zmaga się z ciężką chorobą autoimmunologiczną Colitis Ulcerosa. Nastolatek potrzebuje intensywnego i kosztownego leczenia oraz rehabilitacji. Dlatego do akcji wkroczyły stowarzyszenia: Dawcy Uśmiechu – Smile Donors i Zamojskie Centrum Wolontariatu, które 26 grudnia 2019 r. w godzinach 8:30-20:00 na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, zorganizują kolejny Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski.

Zebrane podczas rozgrywek środki zostaną przekazane na leczenie i rehabilitacje 19-letniego Sebastiana, który choruje od drugiego roku życia na chorobę autoimmunologiczną Colitis Ulcerosa z licznymi powikłaniami, takimi jak: zakrzepica naczyń żylnych mózgu, ciężka niedokrwistość, zapalenie mięśni. Wymaga terapii biologicznej, podawania dożylnie preparatów żelaza i okresowo przetaczania krwi. Od dwóch lat nie ma skuteczności leczenia konwencjonalnego, więc podjęta została próba leczenia biologicznego. Sebastian jest podopiecznym Fundacji Serce dla Maluszka. Sebastian, mimo kłopotów ze zdrowiem, uczy się, ma życiowe plany i marzenia. Gdy lepiej się czuje, jest  wesołym i radosnym chłopakiem, ma dobry kontakt z rówieśnikami. Lubi grać na pianinie i czytać książki. Jest w klasie maturalnej o profilu matematycznym. Zajęcia lekcyjne realizuje w systemie indywidualnym, a uczą go nauczyciele z Liceum Społecznego. W jego trudnej sytuacji jest to jedyny sposób skutecznej edukacji, zwłaszcza, że w roku 2020 ma zamiar ukończyć naukę.

Dzięki wysiłkowi i opiece lekarzy oraz jego mamy, jest nadzieja na to, że Sebastian wróci do zdrowia. Wszyscy wierzą, że uda mu się pokonać ograniczenia wynikające z przebiegu choroby. Żeby złagodzić jej skutki potrzebne są spore nakłady finansowe, dlatego do akcji wkroczyły stowarzyszenia: Dawcy Uśmiechu – Smile Donors i Zamojskie Centrum Wolontariatu, które 26 grudnia 2019 r. w godzinach 8:30-20:00 na hali Ośrodka Sportu i Rekreacji w Zamościu, zorganizują kolejny Świąteczny Charytatywny Turniej Piłkarski “Walczymy razem z Sebastianem”. Całe przedsięwzięcie będzie miało charakter charytatywny, sportowy i społeczny, a jego główny cel to zebranie funduszy na leczenie Sebastiana.

Podczas oficjalnej części o godzinie 16:00 nastąpi licytacja gadżetów i koszulek z podpisami znanych piłkarzy i klubów. Ponadto wśród publiczności zostaną rozlosowane darmowe vouchery do lokalnych firm. Dodatkowo w godzinach 12-20 będzie prowadzona rejestracja potencjalnych dawców szpiku przez fundację DKMS.

Tegoroczny turniej został dofinansowany przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków „Korpusu Solidarności” – Program Wspierania i Rozwoju Wolontariatu Długoterminowego na lata 2018-2030.

Szczegóły dotyczące turnieju można śledzić na facebookowym profilu: Charytatywny Turniej Piłkarski – Walczymy razem z Sebastianem

 

 

 

 

 

Poprzedni artykuł100- dniówka “Krok za krokiem” w Zamościu
Następny artykułPowstał „Zamojski Kalendarz z Duśkiem i Bajdkiem”
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments