Zamość: Edward Grieg – koncert symfoniczny

0
166

Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu zaprasza na kolejny listopadowy koncert symfoniczny. W piątek, 22 listopada o godzinie 19:00 „Namysłowiacy” zagrają pod batutą utalentowanej polskiej dyrygentki, Sylwii Janiak-Kobylińskiej. 

W programie koncertu znalazły się najsłynniejsze utwory norweskiego kompozytora, Edwarda Griega: Tańce Symfoniczne op. 64, Koncert fortepianowy a-moll oraz Taniec Słowiański nr 2 op. 72 Czecha Antonína Dvořáka.

W koncercie symfonicznym „Namysłowiakom” na fortepianie towarzyszyć będzie pianista i uczestnik międzynarodowych konkursów Yuriy Kozar z Ukrainy. 

Koncert poprowadzi dyrygentka Sylwia Janiak-Kobylińska, związana z Orkiestrą Symfoniczną OSM I i II st. im. F. Nowowiejskiego w Gdańsku. Doktoryzuje się na Wydziale Dyrygentury, Kompozycji i Teorii Muzyki w Akademii Muzycznej im. Stanisława Moniuszki w Gdańsku. Jest prezesem Fundacji Wspierającej Młodych Artystów Sinfonia Artistica Juwenilia (SAJ) i Dyrektorem Artystycznym Bałtyckiej Filharmonii Młodych. 

To już jej kolejna wizyta w zamojskiej Orkiestrze. W 2013 roku dyrygowała z „Namysłowiakami” podczas koncertu z kompozycjami Henryka Wieniawskiego. 

Bilety na koncert symfoniczny w cenie 40/30 zł do nabycia bezpośrednio w biurze Orkiestry przy ul. Partyzantów 2 oraz przez Internet na stronie: http://www.namyslowiacy.pl/rezerwacje/532/. 

Serdecznie zapraszamy!

symfoniczny plakat6 Zamość: Edward Grieg – koncert symfonicznykiestra

Poprzedni artykułRecytacje z Dynamitem. ZDK zaprasza młodzież do udziału w konkursie
Następny artykułWystawa „Un-posed NY” w Galerii Fotografii Ratusz
Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments