w ,

Ratusz rozbłyśnie na fioletowo. Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Zamościu

Fot. archiwum NKZ
- reklama-

Celem obchodzonego 17 listopada Światowego Dnia Wcześniaka jest podnoszenie świadomości społecznej na temat problemów zdrowotnych, z jakimi muszą się zmagać dzieci urodzone przedwcześnie. Tradycją na całym świecie stało się podświetlanie w tym dniu na fioletowo charakterystycznych budynków. W Zamościu kolor wcześniaków przybierze m. in. Ratusz Miejski.

Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Zamościu, jak co roku zorganizuje Stowarzyszenie Pomocy Dzieciom Niepełnosprawnym „Krok za krokiem”. Z tej okazji w poniedziałek, 18 listopada (w godz. 11:00-13:00) w NZOZ Ośrodku Rehabilitacyjno – Terapeutycznym dla Dzieci Niepełnosprawnych (ul. Peowiaków 6a) odbędzie się spotkanie pn. „Wcześniak w krainie baśni”. Zaplanowano liczne niespodzianki, zabawy, atrakcje i słodki poczęstunek.

Razem z wcześniakami i ich rodzicami święto to obchodzić będą wyjątkowi Lekarze Secjaliści: Pani Marlena Kordalska (Pediatra, Lekarz rodzinny, Spiromed S.C. NZOZ Poradnia Rodzinna w Zamościu) oraz Pani Alina Borowiec (Specjalista Rehabilitacji, Zastępca dyrektora ds. lecznictwa, NZOZ Ośrodek Rehabilitacyjno-Terapeutyczny, dla Dzieci Niepełnosprawnych w Zamościu).

W obchody Światowego Dnia Wcześniaka po raz kolejny włączy się Miasto Zamość podświetlając budynek Ratusza Miejskiego na kolor fioletowy.

- reklama-

 

plakat dzien wczesniaka 2019 Ratusz rozbłyśnie na fioletowo. Obchody Światowego Dnia Wcześniaka w Zamościu

- reklama-
- reklama-
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Co myślisz?

Napisane przez Kurier Zamojski

img 20191107 105144  Baśniowy świat Andersena w „Dziesiątce”

 Baśniowy świat Andersena w „Dziesiątce”

19 recytacje fejsbuk Recytacje z Dynamitem. ZDK zaprasza młodzież do udziału w konkursie

Recytacje z Dynamitem. ZDK zaprasza młodzież do udziału w konkursie